Współpraca Totalizatora Sportowego z GovTech

kategoriaLoterie autorMC data29.08.2019

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, poinformował kilkanaście tygodni temu, że firma dołączyła do II edycji programu GovTech Polska.

GovTech Polska to program, który nie tylko pomoże wprowadzić administrację publiczną na ścieżkę rozwoju opartą o innowacje i nowoczesne technologie, ale i stworzy optymalne warunki do wdrażania cyfryzacji w administracji publicznej.

Celem spółki jest znalezienie rozwiązania, które pozwoli na weryfikację wieku klienta na maszynach samoobsługowych. Ma w tym pomóc program GovTech. Totalizator Sportowy zainicjował Dialog techniczny, dotyczący stworzenia systemu weryfikacji wieku gracza wspierającego sprzedaż gier i loterii w maszynach samoobsługowych (tzw. loteryjnych maszyn vendingowych). Ponieważ gry i loterie to produkty dla osób w wieku 18+, Totalizator Sportowy chce uzyskać dostęp do technologii rozpoznawania obrazu i innych metod weryfikacji wieku i tożsamości graczy, które pozwolą wyeliminować lub ograniczyć nadzór obsługi punktu sprzedaży nad maszyną samoobsługową.

Liczymy na współpracę z podmiotami wyspecjalizowanymi w zaawansowanej analizie obrazu z kamer i machine learning. Szukamy firm technologicznych do opracowania systemu weryfikacji wieku gracza w maszynach samoobsługowych, które nie będą wymagać wsparcia pracowników punktów sprzedaży przy weryfikacji wieku. W tej chwili urządzenia tego typu, a jest ich ponad 500, mogą funkcjonować tylko i wyłącznie w miejscach, w których ich prace nadzoruje człowiek. Jeżeli znajdziemy odpowiednich partnerów i satysfakcjonujące dla nas rozwiązanie, to nie wykluczamy wdrożenia tego typu systemu w innych obszarach naszej działalności, zarówno w sprzedaży online, jak i w salonach gier na automatach – mówi Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

Wprowadzenie nowych rozwiązań pozwoli na ustawienie maszyn samoobsługowych w miejscach, gdzie nie ma warunków na uruchomienie tradycyjnej kolektury.

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 29.08.2019
    ]