Ogolna 18 marca 2019

Wstępne rozmowy w sprawie połączenia Eldorado Resorts i Caesars Entertainment

autor: BB
"Eldorado Resorts" i "Caesars Entertainment" rozpoczęły rozmowy w sprawie fuzji. Oficjalnego porozumienia jeszcze nie osiągnięto, ale wiele wskazuje na to, że nastąpi ono niebawem.

Mówi się, że "Eldorado Resorts" i "Caesars Entertainment" są na wczesnym etapie dyskusji na temat fuzji. Według "Reutersa", który słynie z dobrych informacji, "Caesars Entertainment" przekazał już do "Eldorado" wiele ważnych danych. Można więc domyślać się, że coś jest na rzeczy. 

Nie zmienia to jednak faktu, że żadna oficjalna oferta nie została jeszcze złożona. Trudno jednak przypuszczać, by nie doszło do fuzji, ponieważ większościowy właściciel akcji w "Caesars Entertainment", Carl Icahn powiedział jakiś czas temu, iż poważnie myśli o fuzji.

 – Uważam, że najlepszą drogą dla naszej firmy jest stworzenie nowego procesu strategicznego, który umożłiwi sprzedaż lub fuzję. Dzięki temu będziemy mogli dalej się rozwijać na wielu rynkach. Spodziewam się nawet, że taki ruch uczyniłby "Caesars Entertainment" najpotężniejszym operatorem gier hazardowych w Vegas – mówił kilka tygodni temu miliarder. 

Gambling Insider skontaktował się z operatorami w sprawie komentarza, ale odpowiedzi jak na razie nie otrzymał. Eksperci są jednak przekonani, że Carl Icahn dopnie swego.