Bukmacherka 10 października 2019

Wybory oczami bukmachera

autor: Maciej Akimow

W tegorocznych wyborach parlamentarnych PiS zyska  47,6% głosów, a Koalicja Obywatelska może liczyć na 27,5% poparcie – wynika z analiz legalnego bukmachera BETFAN. Trzecie miejsce w parlamencie zajmie z kolei Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który zagłosuje 12,7% uprawnionych. Próg wyborczy przekroczy też PSL i Kukiz’15 z 6,2% poparciem, zaś tuż za progiem znajdzie się Konfederacja (4,8%). Jednocześnie BETFAN daje Małgorzacie Kidawie-Błońskiej aż 74% szans na wygraną z Jarosławem Kaczyńskim w Warszawie. 

Jak to wygląda w innych częściach Polski? Zwycięstwo wyborcze PiS będzie zbudowane m.in. na rozpoznawalnych nazwiskach, które pociągną listy wyborcze. BETFAN przewiduje, że zdecydowane zwycięstwo nad Bartłomiejem Sienkiewiczem odniesie Zbigniew Ziobro (99% szans) startujący w Kielcach (okręg 33), Antoni Macierewicz pokona zaś Cezarego Grabarczyka (95% szans) w Piotrkowie Trybunalskim (okręg 10).

Według bukmachera w Krakowie (okręg 13) w pojedynku z Pawłem Kowalem wygra natomiast Małgorzata Wassermann (95% szans), a w Katowicach (okręg 31) Mateusz Morawiecki zdobędzie lepszy wynik od Borysa Budki (92% szans).

W okręgu podwarszawskim (20) zdecydowanym faworytem jest Mariusz Błaszczak, który zdobędzie więcej głosów od Jana Grabca (85% szans), w Łodzi zaś (okręg 9) Piotr Gliński zyska większe poparcie niż Tomasz Zimoch (79% szans).

Analitycy BETFAN oceniają, że w Rzeszowie (okręg 23) więcej głosów od Pawła Poncyliusza zyska Krzysztof Sobolewski (97% szans). Na tym tle wyróżnia się Poznań (okręg 39), gdzie Joanna Jaśkowiak wygra z Jadwigą Emilewicz (90% szans), Wrocław (okręg 3), w którym Grzegorz Schetyna wygra z Mirosławą Stachowiak-Różecką (65% szans) oraz Gdynia (okręg 26), gdzie startująca z listy Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka wygra z Marcinem Horałą z PiS (61% szans). Według BETFAN frekwencja wyborcza w Polsce przekroczy 57%.