Bukmacherka 18 grudnia 2019

Wzrosły obroty legalnych bukmacherów

Stowarzyszenie “Graj legalnie”szacuje, że legalnie działający bukmacherzy wygenerują ok. 6,7 miliarda zł obrotów w 2019 roku, co jest kwotą o 1,5 miliarda zł większą, niż w roku poprzednim. 

Tak naprawdę nie ma tutaj dużego zaskoczenia, ponieważ po zmianie ustawy hazardowej można było się tego spodziewać. Wyniki osiągane przez polskich bukmacherów są coraz lepsze, a to prawdopodobnie nie koniec progresu.

2019 rok – 6,7 mld zł obrotów

2018 rok – 5,2 mld zł rok obrotów

2017 rok – 3,4 mld zł  obrotów

Oczywiście takie wyniki są dobrą informacją dla państwa, ponieważ do budżetu z tytułu podatku od gier operatorzy wpłacą za 2019 rok około 806 milionów złotych. Natomiast za 2020 rok będzie, to kwota z przedziału od 948 do 1 005 milionów złotych.

Największym bukmacherem w Polsce w 2019 roku jest STS, który kontroluje 45,4% licencjonowanej części sektora. Fortuna posiada 31,3% udziałów rynkowych, forBET 6%, Totolotek 5%, inni gracze zaś kontrolują pozostałe 12,3% branży… Śladem innych państw europejskich w Polsce powinien powstać dedykowany urząd, który odpowiadałby za regulację rynku. Wyspecjalizowana jednostka o sprecyzowanym katalogu zadań – utworzona na wzór Gambling Commission z Wielkiej Brytanii czy Malta Gaming Authority – dawałaby szansę na efektywniejszy nadzór nad sektorem. Skuteczniej przeciwdziałałaby również nawracającej szarej strefie – możemy przeczytać w komunikacie “Graj Legalnie”.

Stowarzyszenie uważa, że jeśli wyniki obrotów polskich bukmacherów mają poprawiać się z roku na rok, organy państwowe nadal muszę aktualizować Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. W przypadku łamania prawa, powinny blokować strony nielegalnych operatorów. Co więcej “Graj Legalnie” jest zdania, że niektóre przepisy prawa powinny być doprecyzowane.