Loterie 6 lipca 2020

Wzrost sprzedaży niemieckiej loterii

Zgodnie z danymi opublikowanymi w niemieckich mediach w pierwszej połowie 2020 roku wzrosła sprzedaż niemieckiej loterii - Deutscher Lotto- i Totoblock (DLTB). Wzrost wyniósł 4,2% do 3,75 miliarda euro w porównaniu do tego samego okresu czasu w roku poprzednim. 

Najpopularniejsze gry

Najpopularniejszą grą w okresie sześciu miesięcy do 30 czerwca było Lotto 6aus49, które stanowiło 1,78 miliarda euro sprzedaży, co przełożyło się na prawie połowę wszystkich wpływów w tym okresie. Z kolei na Eurojackpot, które dostępne jest również w ofercie LOTTO, niemieccy gracze przeznaczyli 815 milionów euro, co stanowi wzrost o 35% porównując do roku poprzedniego.

Niemcy grali pomimo pandemii

Obecny przewodniczący DLTB i dyrektor generalny Lotto Rheinland-Pfalz, Jürgen Häfner, powiedział, że dobre wyniki z pierwszej połowy pokazały popularność gier loteryjnych w Niemczech. Co prawda sprzedaż wzrosła niewiele, bo o niecałe 5%, ale stało się to w trakcie pandemii koronawirusa. Warto w tym momencie przypomnieć, że wiele punktów sprzedaży loterii przez okres około trzech miesięcy było zamkniętych.

Zdaniem osób decyzyjnych w Deutscher Lotto- i Totoblock wyniki sprzedaży wzrosły, ponieważ gracze grali online lub wysyłali kupony całotygodniowe. W dobrym wyniku pomogły również długo utrzymujące się kumulacje w Lotto 6aus49 i Eurojackpot.

Pomoc dla państwa

Jürgen Häfner zauważył, że około 40% dochodów z loterii państwowej zostało przekazane do rządu w postaci podatków, co wyniosło łącznie około 1,5 miliarda euro tylko w pierwszej połowie roku.

Liczby są niesamowite, ponieważ każdego dnia do budżetu państwa przekazujemy 8,2 miliona euro. To pieniądze, bez których wiele rzeczy nie byłoby możliwych w Niemczech. Cieszę się, że możemy pomóc rozwijać niemiecką gospodarkę – zakończył dyrektor generalny Lotto Rheinland-Pfalz, Jürgen Häfner.