Bukmacherka 6 maja 2022

Zakłady bukmacherskie online legalne w Kalifornii? Głosowanie pod koniec roku

autor: Mateusz Mazur
Propozycja uregulowania rynku zakładów bukmacherskich online w Kalifornii zebrała wymaganą liczbę podpisów i już w listopadzie wszyscy uprawnieni do głosowania mieszkańcy stanu będą mieli możliwość wyrazić swoją opinię na ten temat.

Prawie milion podpisów

Wspierany przez marki takie jak Flutter’s FanDuel, DraftKings i BetMGM projekt zebrał 997 139 podpisów. Jest to wystarczająca liczba, by propozycja została przedstawiona i poddana pod głosowanie podczas ogólnostanowego referendum – potwierdził Peter Jackson, dyrektor naczelny Flutter’s.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co udało się osiągnąć w Kalifornii. Oczywiście, dotarcie do tego etapu nie było proste, ale jesteśmy szczęśliwy, że projekt pojawi się wkrótce na kartach do głosowania – dodaje Jackson.

Zebrane podpisy czekają jeszcze na zweryfikowanie, jednak wszystko wskazuje na to, że pomysłodawcom przedsięwzięcia udało się zebrać odpowiednią ich liczbę i będzie to zaledwie formalność. Jeśli zebrane głosy przejdą procedurę weryfikacji, projekt trafi na karty do głosowania i uzyska poparcie większości wyborców, to już wkrótce stanie się obowiązującym prawem.

W walce z problemem bezdomności

Projekt nosi nazwę “California Lagalize Sports Betting and Revenue for Homelessness Prevention Fund Initiative”, gdyż 85% wpływów podatkowych zostanie przeznaczone na walkę z problemem bezdomności. Przedsięwzięcie zakłada opodatkowanie zakładów sportowych stawką 10%. Ponadto, kwalifikujące się podmioty hazardowe będą zmuszone uiścić opłatę w wysokości 100 mln dolarów, a w przypadku operatorów miejscowych oraz dostawców platform internetowych opłata licencyjna wynosić będzie 10 mln dolarów.

Konkurencyjna propozycja o nazwie “California Legalize Sports Betting” również zebrała wymaganą liczbę podpisów, by zostać poddana głosowaniu. Projekt został stworzony i zaproponowany przez 18 rdzennych amerykańskich plemion. Miałby on pozwolić na osobiste zawieranie zakładów w lokalach naziemnych oraz na torach wyścigowych.

Jackson zauważa, że nic nie stoi na przeszkodzie, by w życie weszły oba te projekty. Jeśli uzyskają poparcie większości wyborców, umożliwią operatorom miejscowym działalność w zakresie handlu retail, a operatorom komercyjnym, a także miejscowym działalność online, jeśli tylko uiszczą oni odpowiednie opłaty.

Dodaj komentarz