Ogolna 10 grudnia 2020

Zapytaliśmy mBank o szczegóły dotyczące prowizji za transakcje kartami

Kilka dni temu poinformowaliśmy, że kolejny bank zdecydował się wnieść opłaty za transakcje hazardowe. Mowa o mBanku, który od 1 marca 2021 roku wprowadzi prowizję 4% za wszystkie transakcje hazardowe z użyciem kart kredytowych i debetowych. W komunikacie zamieszczonym przez bank zabrakło jednak kilku istotnych szczegółów, o które dopytaliśmy rzecznika prasowego mBanku, Krzysztofa Olszewskiego.  

Kogo dotkną zmiany?

Na swojej stronie internetowej mBank zamieścił informację o tym, jakie usługi od marca przyszłego roku będą obarczone prowizją. Jedna z nich dotyczy płatności kartami za usługi hazardowe.

Wprowadzamy prowizję 4% za wszystkie transakcje kartami (do konta i kredytowymi): w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich – mogliśmy przeczytać w komunikacie banku.

W tym jednym zdaniu próżno jednak szukać na jakiej podstawie została wyliczona wysokość prowizji, czy informacji o tym, czy opłata będzie dotyczyła tylko zasilania kont online, czy także dotknie osoby płacące kartą np. za kupony w kolekturze LOTTO.

Prowizja za płatności kartą także w punktach naziemnych

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, zapytaliśmy u źródła o kilka dodatkowych kwestii w związku z wprowadzeniem prowizji w mBanku za płatności kartami (debetowe, kredytowe) za usługi hazardowe.

Dlaczego wprowadzacie takie opłaty, z czego to wynika?

Zmian dokonujemy zgodnie z regulaminami naszych produktów. Wynikają z tego, że w 2020 r. Rada Polityki Pieniężnej trzykrotnie obniżyła stopy procentowe. To wpływa na naszą działalność, w tym rozwój oferowanych produktów i usług.

Na jakiej podstawie została obliczony procent, czyli 4% prowizji? Przykładowo Bank ING wprowadza prowizję 3%.

Tego typu decyzje podejmujemy na podstawie przesłanek biznesowych.

Czy prowizja będzie dotyczyć tylko depozytów bezpośrednio z karty na konto gracza, czy np. także za płatności kartą w kolekturach lub punktach bukmacherskich?

Prowizja dotyczyć będzie wszystkich transakcji kartą w miejscach płatności oznaczonych jako: loterie, totalizatory, kasyna, salony gier, zakłady bukmacherskie (dotyczy to również transakcji kartą w tych miejscach realizowanych przez intrnet).

***

Odpowiedzi na powyższe pytania udzielił nam rzecznik prasowy mBanku, Krzysztof Olszewski. Tym samym możemy być pewni, że od 1 marca, gdy będziemy chcieli użyć karty mBanku, czy to w kolekturze, punkcie bukmacherskich, czy zasilając konto online, poniesiemy dodatkowy koszt w postaci 4% prowizji.

Dodaj komentarz