Ogolna 3 marca 2022

Zawieszono udział rosyjskich i białoruskich firm na tegorocznych targach ICE i iGB Affiliate w Londynie

Clarion Gaming poinformowało, że w związku z obecną tragedią, która rozgrywa się na Ukrainie, zawiesza udział rosyjskich i białoruskich podmiotów państwowych na targach ICE i iGB Affiliate w Londynie w 2022 roku.

Organizator największych targów branżowych, Clarion Gaming po kilku dniach rozmów podjął decyzję, że rosyjskie i białoruskie firmy nie będą mogły pojawić na tegorocznej imprezie w Londynie. Powodem takie decyzji rzecz jasna jest napaść zbrojna Rosji na Ukrainę.

Organizatorzy wyrazili również nadzieję, że wojna skończy się niebawem. Przekazali również, że ich myśli skupiają się teraz przede wszystkim na osobach dotkniętych trwającym konfliktem.

Nowa data londyńskich targów

Przypomnijmy, że ICE London pierwotnie miało się odbyć od 1 do 3 lutego, a następnie iGB Affiliate London od 2 do 5 lutego 2022 roku w ExCeL London. Oba wydarzenia zostały jednak przełożone z powodu niepewności związanej z rozprzestrzeniającym się nowym wariantem Covid-19, Omicron.

Ostatecznie organizatorzy zgodnie z zapowiedziami zdecydowali się na organizację targów w połowie kwietnia. Tydzień w ExCeL rozpocznie konferencja ICE VOX, która odbędzie się 11 kwietnia. Następnie 12 kwietnia rozpoczną się targi ICE, a od 13 kwietnia wystartuje iGB Affiliate London.

Niestety pomimo dalszych utrudnień związanych z podróżowaniem, a także niedogodnym terminem targów (Święta Wielkanocne) wiele firmy zrezygnowało z udziału w targach. Mowa w tym o tak poważnych wystawcach jak Merkur, Novomatic, Scientific Games, Apollo Games, a także EGT.