Bukmacherka 25 czerwca 2024

Zbigniew i Mateusz Juroszkowie ponownie w TOP10 najbogatszych Polaków

autor: Adrian Janiuk
Najbardziej znany rodzinny duet w polskim biznesie zanotował awans o jedno miejsce w rankingu tygodnika "Wprost" w porównaniu z poprzednim rokiem. Zbigniew i Mateusz Juroszkowie uplasowali się na siódmym miejscu w gronie "100 najbogatszych Polaków" rankingu tygodnika "Wprost".

Zestawienie tygodnika “Wprost” otworzył Tomasz Biernacki. Majątek założyciela i współwłaściciela Dino Polska szacowany jest na 20 miliardów złotych. Drugie miejsce zajmuje Jerzy Starak, właściciel prawdziwego imperium farmaceutycznego, w skład którego wchodzą m.in. Polfa i Polpharma,  Starak zaliczył awans o jedną pozycję w porównaniu z poprzednim rokiem, ale jego majek wzrósł z 9,5 mld. aż do 19,1 mld złotych.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Michał Sołowow, który zaliczył spadek o jedną pozycję. Jest to największy polski przemysłowiec i inwestor prywatny za granicą, działający m.in. w sektorze chemicznym, podłóg drewnianych, płytek i ceramiki sanitarnej. Jego majątek jest szacowany na 13 mld złotych.

STS MA NOWEGO PREZESA. JUROSZEK ZOSTAJE SZEFEM RADY NADZORCZEJ

Jeżeli chodzi o świat bukmacherski, jedynymi przedstawicielami tej branży są Zbigniew i Mateusz Juroszkowie. Ojciec Zbigniew od cieszyńskiego dewelopera Atal oraz syn Mateusz, który jeszcze do niedawna rozwijał sieć bukmacherską STS, ale biznes zdecydował się sprzedać. Obecnie jest szefem rady nadzorczej STS, dyrektorem do spraw biznesu w Betplay Capital i członkiem zarządu Entain CEE.

Ich majątek według rankingu “Wprost” wynosi 7 mld złotych. Juroszkowie zanotowali awans o jedną pozycję w stosunku do zestawienia sprzed roku. Wtedy wyceniono ich majątek na 6,5 mld zł.

JUROSZEK JEDYNYM PRZEDSTAWICIELEM BRANŻY W RANKINGU NAJBOGATSZYCH PRZED “40”

Dodaj komentarz