Bukmacherka 16 października 2019

Zmiany w zakresie transakcji hazardowych we Włoszech

Włoscy operatorzy hazardowi są zobowiązani do przygotowania odpowiednich instrumentów finansowych pozwalających na dalszą działalność po wprowadzeniu planowanej „ustawy budżetowej”.

Przypomnijmy, że w 2019 roku były rząd koalicji 5Star-DP wprowadził zakaz reklamowania hazardu, a na przyszły rok planowane jest wprowadzenie nowych przepisów dotyczących przetwarzania płatności i rejestru transakcji w ramach AML (przeciwdziałanie praniu pieniędzy).

Nowe przepisy podatkowe wprowadzone do ustawy budżetowej spowodują, że rząd zabroni włoskim bankom przetwarzania wszelkiego rodzaju transakcji związanych z nieautoryzowanymi operatorami hazardowymi. Deklarując zamiar wyeliminowania wszelkich form korupcji w grach hazardowych, 5Star-DP będzie wspierać wprowadzenie nowych przepisów, nakładając grzywny w wysokości od co najmniej 300 000 EUR do 1,3 mln EUR na banki uznawane za ułatwiające nielicencjonowane płatności.

Ponadto nowy rząd koalicyjny będzie wymagał od wszystkich obecnych podmiotów rejestracji w nowym jednolitym rejestrze kontrolowanym przez włoską Agencję Celną i Monopolistyczną (ADM). Rząd podkreśla, że rejestr został utworzony w celu zwalczania uchylania się od płacenia podatków i walki z przestępczością zorganizowaną, po szkodliwych doniesieniach ujawnionych podczas dochodzenia przez włoską policję. Włoskie źródła wiadomości podają, że 5Star-DP może wprowadzić dodatkowe ograniczenia i kontrole źródeł depozytów od osób prywatnych w firmach hazardowych.

Rząd przedłużył koncesję na zakłady bukmacherskie i gry bingo do 2020 roku, nakładając obowiązek wniesienia opłaty w wysokości nawet do 6000 €.