Apple zezwoli na korzystanie z aplikacji hazardowych

kategoriaOgolna autorMC data07.06.2019
Apple ogłosiło, że będzie możliwość korzystania z aplikacji do gier hazardowych dostępnych w AppStore, tylko pod warunkiem, że będą to aplikacje natywne – czyli napisane specjalnie pod iOS. Apple daje operatorom czas do 3 września, aby ich produkty były zgodne z najnowszymi wymogami firmy.

W zaktualizowanej serii wskazówek z App Store, gigant technologiczny stwierdził, że gry HTML5 dystrybuowane w aplikacjach „nie mogą zapewniać dostępu do gier na prawdziwe pieniądze, loterii lub darowizn na cele charytatywne i nie mogą wspierać handlu cyfrowego”. Oznacza to, że tylko aplikacje natywne, opracowane specjalnie dla systemu operacyjnego Apple, będą akceptowane w App Store. Operatorzy prowadzący zakłady sportowe, poker, kasyno, bingo, loterie lub zakłady wyścigów konnych, które teraz nie spełniają wymogów, ryzykują usunięciem swoich produktów.

Większość aplikacji hazardowych obecnie obsługiwanych w App Store to witryny napisane w HTML5 lub tak zwane aplikacje kontenerowe, które są tańsze i szybsze w opracowywaniu niż pełnoprawny produkt macierzysty”, twierdzi Cyfrowa agencja marketingu Degree 53 .

Agencja wspierana przez Betfred ostrzegła, że ​​tworzenie specjalnych iOSowych produktów może być kosztownym i czasochłonnym procesem, szczególnie w terminie 3 września. Data ta wypada zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem sezonu National Football League w USA i kilka tygodni po rozpoczęciu europejskiego sezonu piłkarskiego.

Trzy miesiące na zbudowanie w pełni funkcjonalnej rodzimej aplikacji bukmacherskiej od podstaw dla dużego operatora to ogromne przedsięwzięcie i potencjalnie nierealne” – powiedział przedstawiciel agencji. „Będzie to wymagało sporej liczby wykwalifikowanych zespołów programistycznych, aby zapewnić pełną zgodność wszystkich funkcji. Operatorzy z mniej skomplikowanymi produktami mogą dotrzymać terminu, jeśli zaczną teraz.

Zaktualizowane wytyczne mają zastosowanie do wszystkich istniejących aplikacji dostępnych obecnie w App Store, a także do wszystkich nowych aplikacji dodawanych od teraz do terminu 3 września. Klienci nadal będą mieli dostęp do tych produktów na własnych urządzeniach mobilnych, ale mogą nie być w stanie pobrać żadnych nowych aktualizacji. Nowi gracze również nie będą mogli pobrać ich z App Store.

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 07.06.2019
    ]