Fortuna odprowadziła do budżetu ponad 208 mln złotych podatku

kategoriaBukmacherka autorBB data28.04.2019
Prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, Konrad Komarczuk poinformował "ISBnews", że bukmacher odprowadził w 2018 roku do budżetu państwa ponad 208 milionów złotych z tytułu podatku od gier hazardowych.

Warto zaznaczyć, że Fortuna rok wcześniej do budżetu państwa odprowadziła nieco ponad 130 milionów złotych. Oczywiście tak znaczny wzrost wynika ze zmiany prawa hazardowego w Polsce. Zyskała więc nie tylko Fortuna, ale także pozostali licencjowani bukmacherzy, o czym powiedział Konrad Komarczuk w rozmowie z dziennikarzem "ISBnews": – W ubiegłym roku odprowadziliśmy do budżetu łącznie ponad 208 mln zł podatku, wobec 130,26 mln zł podatku rok wcześniej. Ta dynamika pokazuje nie tylko nasz wzrost, ale dynamikę całego rynku bukmacherskiego.

– Oczekujemy, że wartość licencjonowanego rynku przekroczy 6 mld zł w tym roku. Kolejne ok. 4 mld zł stanowi niekontrolowany przez państwo rynek offshore. Obserwujemy, że ostatnio firmy zagraniczne działające bez licencji zaczynają się ponownie mocno uaktywniać – dodał prezes Fortuny. 

Powyższe dane potwierdzają, że zmiany prawne znacznie ograniczyły działania operatorów, którzy nie posiadają licencji, ale mimo wszystko nadal trudno mówić o pełnym zlikwidowaniu szarej strefy. 

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
BB 28.04.2019
    ]