Ogolna 7 października 2020

Andreas Koberl z Playtech nowym CEO w BetGames.tv

Dostawca gier hazardowych z kasynem na żywo, BetGames.TV ogłosiło, że nowym dyrektorem generalnym w firmie został Andreas Koberl, który wcześniej pracował w Playtech Sports. 

Jak wspomnieliśmy Koberl dołącza do BetGames.TV z Playtech Sports, gdzie zaczynał karierę jako dyrektor ds. handlowych. Następnie stanął na czele grupy Trinity Bet, która zarządzała marką HPYBET, skierowaną do Niemiec i Austrii.

Doświadczenie

Andreas Koberl po przyjęciu nowej oferty pracy nie ukrywał, że posiada już ogromne doświadczenie w branży, które pomoże mu dobrze zarządzać BetGames.TV: – W ciągu ostatniej dekady miałem okazję uczyć się od kilku liderów branży B2B, a moje niedawne doświadczenie w budowaniu operatora  w sektorze B2C na wysoce konkurencyjnym rynku będzie mi bardzo pomocne. Muszę powiedzieć szczerze, że nowe wyzwanie jest dla mnie niezwykle ekscytujące. 

Jestem wdzięczny za okazane mi zaufanie. Vygerdas (założyciel BetGames.TV – przyp. red) i jego zespół stworzyli niesamowitą i wyjątkową firmę. Co najważniejsze posiada ona nadal niesamowicie duży potencjał. Najbliższe lata będą dla nas kluczowe, by wskoczyć na jeszcze wyższy poziom – zakończył nowe CEO w BetGames.TV.

Trudno mieć wątpliwości co do wyboru Koberla, ponieważ mowa o człowieku, który posiada kilka tytułów naukowych z zakresu inżynierii i biznesu, w tym jest doktorem z zakresu marketingu zaawansowanych technologii. A to nie wszystko, ponieważ teoria to jedna, ale za Koberlem stoi również praktyka. Poza wyżej wspomnianą pracą w Playtech Sports na stanowisku dyrektorskim, zarządzał projektami u giganta technologicznego Microsoft.

Zmiana struktur

Z uwagi na fakt, że Andreas Koberl został nowym CEO w BetGames.TV, założyciel firmy Vygerdas Jonikas obejmie stanowisko Chief Product Officer. A to oznacza, że skupi się na wprowadzaniu innowacji do produktów, co powinno wyjść firmie na dobre.

Nie ukrywam, że bycie CEO w mojej firmie była niezwykle przyjemną podróżą. Przeszliśmy drogę od szalonego pomysłu do firmy odnoszącej sukcesy na wielu rynkach. Nigdy nie miałem jednak wątpliwości, że każdy powinien robić to, w czym jest najlepszy. Dla mnie objęcie nowego stanowiska oznacza, że będę mógł generować nowe pomysły i je wprowadzać. Poza tym jestem niesamowicie podekscytowany, że na moje dotychczasowe stanowisko przychodzi niezwykle wykwalifikowany specjalista, jakim jest Andreas. Po rozmowach z nim wiem, że jego doświadczenie, a także głód nowych wyzwań doprowadzi naszą firmę na szczyt – powiedział Vygerdas Jonikas.

Na sam koniec warto zaznaczyć, że BetGames.tv w ostatnim czasie znacznie poszerzyło swoją listę klientów. Dostawca podpisał umowy z SBTech i Nsoft, a także z lokalnymi operatorami w Ameryce Łacińskiej – Doradobet i Apuesta Total.