Ogolna 3 listopada 2020

Bank ING wprowadzi prowizję za transakcje hazardowe

ING Bank Śląski oświadczył, że podniesie opłaty za wpłaty i wypłaty w oddziałach, a także za transakcje związane z kontami osobistymi oraz kartami. Pierwsza ze zmian będzie obowiązywać od 29 grudnia 2020 roku, a kolejna od 29 marca 2021 roku. I to właśnie ta druga opłata dotknie miłośników gier hazardowych. 

Kogo dotnie opłata marcowa?

Wykaz zamieszczony na portalu Direct Money nie pozostawia złudzeń, że od marca 2021 roku m.in. transakcje na wszystkie legalne strony hazardowe będą podlegały 3% prowizji:

– Wydanie zaświadczenia podstawowego do konta osobistego, zamówionego i odbieranego w oddziale banku – 10 zł (wcześniej bez opłaty),

– Wydanie zaświadczenia podstawowego do rachunku, zamówionego i odbieranego w oddziale banku – 10 zł (wcześniej bez opłaty),

– Odnowienie Mojej Karty ING z grafiką wybraną przez klienta – 15 zł (wcześniej bez opłat),

– Prowizja za transakcje kartą debetową lub kredytową (w ostatnim przypadku dotyczy umów zawartych po 20.05.2018) u podmiotów świadczących usługi jako kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie czy totalizatory – 3% kwoty transakcji (wcześniej bez opłat).

Co to oznacza dla graczy zakładów bukmacherskich?

Niestety oznacza to kolejną stratę, ponieważ już teraz zgodnie z ustawą podatkową gracze płacą 12% podstawowego podatku, który jest pobierany od stawki każdego zawartego kuponu. Dodatkowo jeśli wygrana wyniesie 2280 złotych gracze muszą zapłacić kolejny podatek, który wynosi 10%. Natomiast od 29 marca 2021 roku, jeśli zdecydują się na depozyt z rachunku ING, będą musieli liczyć się z kolejnym potrąceniem, które jak wspomnieliśmy wyniesie 3%. Do tej pory – i tak będzie do końca marca – tego typu transakcje nie podlegały żadnej prowizji.

Jak na razie nie wiadomo, czy kolejne banki zdecydują się na podobne kroki i także podniosą opłaty za transakcje hazardowe.