Ogolna 12 maja 2022

Betclic Everest Group oraz Banijay wejdą na giełdę Euronext

Betclic Everest Group oraz producent i dystrybutor treści telewizyjnych - firma Banijay wejdą na giełdę Euronext Amsterdam poprzez SPAC, czyli Special Purpose Acquisition Company.

Połączenie sił

Betclic Everest łączy siły z firmą Banijay, tworząc tym samym FL Entertainment. Ten ruch sprawi, iż wartość połączonej działalności wyniesie 7,2 miliarda euro, z przychodami na poziomie 3,5 miliarda euro oraz skorygowaną EBITDA 609 miliona euro.

Zdecydowanie większy wkład pochodzi od giganta telewizyjnego Banijay, który jest producentem takich treści jak Peaky Blinders, Big Brother czy Fort Boyard. Z kolei przychody Betclic Everest w 2021 roku wyniosły 741 miliona euro, co oznacza wzrost o 64% w porównaniu z 2020 rokiem.

Kolejne kroki

Kolejnym planowanym ruchem jest połączenie FL Entertainment z firmą Pegasus, która ma notowania na Euronext Amsterdam. Cała transakcja obejmie wszystkie spółki zależne od Betclic Everest, czyli m.in. bet-at-home, notowane na giełdzie papierów wartościowych Xetra we Frankfurcie.

Firma Pegasus twierdzi, że dodatkowe fundusze pomogłyby Betclic przyciągnąć nowych graczy za pomocą innowacji w ofercie składanej klientom, poprawę user experience czy inwestycję w zarządzanie relacjami z odbiorcami. Tymi krokami Betclic mógłby poprawić lojalność swoich graczy.

Prezesem powstałej firmy zostanie Stephane Courbit z Banijay, natomiast rolę CEO otrzyma Francois Riahi, który jest dyrektorem generalnym Financiere Lov. Courbit twierdzi, iż partnerstwo z Pegasus to niezwykle ważny krok dla FL Entertainment: – Osiągnięcie publicznego wpisu FL Entertainment dzięki partnerstwu z Pegasus Entrepreneurs jest kamieniem milowym w historii naszej grupy. W wyniku transakcji, grupa będzie miała bardzo dobrą pozycję w branży rozrywkowej.