Bukmacherka 3 grudnia 2019

Brytyjska Rada ds. Gier i Hazardu zajmie się VIPami

Rada ds. Gier i Hazardu (BG Council) potwierdziła, że wprowadzi nowy kodeks postępowania, w którym będą przedstawione nowe zasady dotyczące traktowania klientów VIP i zachęcania ich do gry przez operatorów.

Szczegóły kodeksu postępowania, który zostanie opublikowany wiosną 2020 r., nie zostały jeszcze opublikowane, jednak oczekuje się, że będzie on dotyczył wdrażania bezpieczniejszych środków związanych z grami hazardowymi.

Brigid Simmonds OBE, przewodniczący Rady ds. Gier i Hazardu powiedział: „Możemy ogłosić, że Rada opracowuje nowy kodeks postępowania, aby ustanowić najwyższe standardy ochrony lojalności i klientów VIP w ramach naszych bezpieczniejszych zobowiązań hazardowych. Będziemy konsultować się z operatorami, organem regulacyjnym, organizacjami charytatywnymi i innymi interesariuszami w sprawie nowego kodeksu. Kodeks będzie zawierał określone przez nas wymagania, takie jak kompleksowe badanie źródła dochodu, sposoby zakazujące gry każdemu, kto w przeszłości sam wykluczał się z jakiegokolwiek produktu, a także ciągłe monitorowanie działalności bukmacherskiej i regularne badanie interakcji hazardowych.

Wg. nowego kodeksu klienci, którzy zostaną zidentyfikowani jako „zagrożeni”, nie będą mogli być użytkownikami stron internetowych operatorów, a także nie będą mogli otrzymywać komunikacji marketingowej. Nowy kodeks chce wprowadzić także zamknięcie kont lojalnościowych, na których benefity przyznawane są za regularną grę. Rada sugeruje także zniesienie premii pracowniczych, jeśli te związane są bezpośrednio z rentownością klientów VIP i klientów lojalnościowych.

Publikacja nowych zasad planowana jest na wiosnę 2020 roku.

BGC, które zastąpiło Remote Gambling Association, Association of British Bookmakers i National Casino Forum, ma na celu zapewnienie jednolitego głosu dla sektora hazardowego w czasie, gdy ten znajduje się pod zwiększoną presją ze strony organów regulacyjnych, polityków i mediów.