Ogolna 27 stycznia 2021

Carl Brincat nowym CEO Malta Gaming Authority

Malta Gaming Authority (MGA) wyznaczyła Carla Brincata, wcześniej głównego prawnika, na nowego CEO. Tym samym ze skutkiem natychmiastowym zastąpi on Heathcliffa Farrugia, który ustąpił ze stanowiska w zeszłym roku. 

Przemyślany wybór

MGA oświadczyła, że ​​Brincat został wybrany w wyniku zwycięstwa w konkursie. Wnioski na udział w rekrutacji można było składać do 17 grudnia. Konkurencja była spora, ale to Carl Brincat okazał się najlepszym kandydatem.

Carl Brincat podkreśla, że objął stanowisko  MGA w bardzo szczególnym okresie czasu: – To zaszczyt zostać wybranym do kierowania organizacją w tak krytycznym momencie zarówno dla MGA, jak i dla całej branży. Jestem dumny z pracy wykonanej do tej pory przez Urząd w zakresie podnoszenia standardów regulacyjnych i zaangażowania w zapewnienie, że dalej będziemy podążać tą drogą. 

Ważne jest, abyśmy pielęgnowali silniejsze partnerstwa z innymi organami regulacyjnymi i interesariuszami oraz z samą branżą. Musimy być efektywni i przejrzyści w tym co robi dla całej branży – zakończył Brincat.

Doświadczenie Carla Brincata

Carl Brincat dołączył do MGA w 2014 r. jako radca prawny i pełnił różne funkcje prawne, zanim w 2019 r. został dyrektorem ds. prawnych i egzekucyjnych. Przed dołączeniem do MGA pracował w kancelarii Emmanuel Mallia & Associates.

Brincat jest członkiem zarządu Financial Intelligence Analysis Unit, a także członkiem International Association of Gambling Regulators (IAGR).