Ogolna 21 listopada 2022

Catena bliska sfinalizowania sprzedaży AskGamblers

autor: Mateusz Mazur
Catena Media uzgodniła warunki sprzedaży AskGamblers i transakcja zostanie już wkrótce sfinalizowana – informuje portal iGB. 

Finalizacja o krok

W maju rozpoczął się przegląd strategiczny w Catena Media. Przyniósł on sporo zmian organizacyjnych i skłonił firmę do podjęcia decyzji o sprzedaży swojej flagowej marki – AskGamblers. „Strategiczny interes stron trzecich w nabyciu niektórych aktywów” stał się bezpośrednią przyczyną przeglądu, oświadczyła wówczas wtedy Catena.

Wiele firm wyraziło zainteresowanie zakupem AskGamblers, w wyniku czego Catena zdecydowała się skorzystać z usług doradcy. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z jedną z zainteresowanych stron. Pomimo że transakcja jest bliska finalizacji, żaden z oferentów nadal nie jest wykluczony z rywalizacji o przejęcie aktywów. Cena zakupu nie została jeszcze potwierdzona.

Zwolnienia w Europie

W sierpniu gigant branży afiliacyjnej rozszerzył zakres przeglądu i pochylił się nad przyszłością wszystkich swoich europejskich aktywów związanych z zakładami i grami hazardowymi. W tym samym czasie rozpoczął również proces konsultacji w sprawie zwolnień w Wielkiej Brytanii i na Malcie.

Na początku tego tygodnia, wraz z ogłoszeniem wyników za III kwartał, Catena poinformowała, że ​​przegląd dobiega końca. Ostatecznie firma ograniczyła liczbę pracowników w Europie o 25% i zapowiedziała, że obecnie nie przewiduje dalszych zwolnień.

Dodaj komentarz