Ogolna 22 czerwca 2022

ComeOn Group otrzymał licencję na zakłady sportowe w Niemczech

ComeOn Group otrzymało licencję na zakłady sportowe na terenie Niemiec. 

Licencja dla ComeOn Group

ComeOn Group zostało wpisane na “białą listę” licencjonowanych operatorów niemieckiego kraju związkowego Sachsen-Anhalt. Jest ona aktualizowana na bieżąco po przyznaniu każdej kolejnej nowej licencji. ComeOn będzie oferował gry na trzech stronach: sunmaker.de, comeonwetten.de oraz mobilebet.de.

Jest to jednocześnie pierwsze wejście ComeOn Group na rynek niemiecki po tym, jak 1 lipca poprzedniego roku wszedł w życie Czwarty Traktat Państwowy (GlüNeuRStV). Pozwolił on na zalegalizowanie gier kasynowych online. Wcześniej w Niemczech dozwolone był jedynie zakłady sportowe online, co zostało zatwierdzone przy trzecim traktacie państwowym.

Twarde zasady traktatu

GlüNeuRStV wprowadziło również szereg zasad dla operatorów, w tym limit stawek w wysokości 1 euro na automatach online, a także limitu strat w wysokości 1000 euro. Biorąc pod uwagę zakłady sportowe, zakłady in-play są ograniczone do wskazywania zwycięzców meczów oraz liczby strzelonych goli.

Niedawno z niemieckiego rynku wycofał się Kindred. Oznacza to anulowanie wniosku składanego przez Unibet dotyczącego licencji na zakłady sportowe oraz automaty do gier, rezygnując tym samym z uczestnictwa we wspominanym wcześniej GlüNeuRStv. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj.

W wyniku surowych przepisów i zasad, 33. licencjonowanych operatorów zakładów sportowych w Niemczech połączyło siły i planuje złożyć pozew protestujący przeciwko warunkom działalności.

Dodaj komentarz