Ogolna 12 lipca 2022

COVID-19 znów paraliżuje Makau. Przez najbliższy tydzień kasyna pozostaną zamknięte

autor: Mateusz Mazur
Liczba zachorowań na COVID-19 w Makau stale wzrasta. Z tego względu władze zdecydowały się na najbliższy tydzień zamknąć kasyna w całym regionie.

Kasyna zamknięte pierwszy raz od dwóch lat

Makau ponownie zamyka swoje kasyna. Od połowy czerwca 2022 r. w regionie odnotowano 1526 zakażeń koronawirusem, w związku z czym władze podjęły decyzję o wyłączeniu z użytku na siedem dni wszystkich nieistotnych biznesów.

– Wszystkie branże, firmy oraz obiekty w Makau są zobowiązane do zawieszenia działalności od północy 11 lipca do północy 18 lipca 2022 r. włącznie, z wyjątkiem działalności uznanych za niezbędne do funkcjonowania i codziennego życia członków społeczeństwa – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Biuro Informacyjne Rządu Makau.

Największy wzrost zakażeń od początków pandemii

W wyniku największego wzrostu zachorowań na COVID-19 od pierwszych miesięcy 2020 r., zdecydowano się na zamknięcie 30 kasyn, a już wcześniej z użytku publicznego wyłączone zostały szkoły i lokale rozrywkowe, takie jak bary czy kina.

Dozwolone są jedynie krótkie i uzasadnione wyjścia, a policja została zobligowana do kontrolowania osób przebywających na zewnątrz. Ci, którzy nie zastosują się do obostrzeń sanitarnych muszą liczyć się z wysokimi karami.

Nie jest to dobra wiadomość dla właścicieli kasyn, zwłaszcza, że w czerwcu 2022 r. branża gier odnotowała spory spadek przychodów. Na tym jednak nie koniec złych wieści. Reuters informuje bowiem, że w wyniku ogłoszenia lockdownu akcje Sands China spadły o 9%, a akcje Melco International, Wynn Macau, SJM, Galaxy i MGM China o 6–7%. Analitycy przewidują, że ożywienie w branży może nastąpić dopiero pod koniec trzeciego kwartału 2022 r. lub nawet w czwartym kwartale

Dodaj komentarz