Bukmacherka 18 września 2019

Czy łatwo jest usunąć konto u bukmachera?

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, bukmacher ma obowiązek przechowywania danych przez okres 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym dokonano ich archiwizacji. W związku z tym, nie ma możliwości usunięcia konta u bukmachera. Możemy takie konto zamknąć – u niektórych bukmacherów dożywotnio. Sprawdziliśmy, jak poszczególne firmy podchodzą do otwierania konta na prośbę gracza i jak wygląda procedura zamknięcia konta.

STS

Bukmacher otworzy zamknięte konto na naszą prośbę, w dowolnej chwili.

Totolotek

Jeżeli zdecydujemy się na zamknięcie konta, to będzie ono definitywne i nasze konto nie zostanie ponownie otwarte, nawet na naszą prośbę.

Fortuna

Bukmacher otworzy zamknięte konto na naszą prośbę.

LVBET


Bukmacher standardowo proponuje opcję samowykluczenia z gry na okres 24 godzin lub 90 dni. W LVBet możemy także poprosić o zamknięcie konta na czas nieokreślony. Jeśli zdecydujemy się na otwarcie konta, wystarczy poprosić o to na czacie, podając informacje niezbędne do weryfikacji naszej osoby.

Istnieje także możliwość zamknięcia konta na stałe bez możliwości ponownego otwarcia.

forBET


Bukmacher otworzy zamknięte konto na naszą prośbę, w dowolnej chwili.

TOTALbet


Bukmacher otworzy zamknięte konto na naszą prośbę, w dowolnej chwili. Notarialny lub sądowy zakaz gry pozwoli na zamknięcie konta na stałe.

Milenium


Od Milenium uzyskaliśmy następującą odpowiedź: “Konto można zawiesić na określony czas i do upływu wyznaczonej daty nie można go odblokować. Nie ma możliwości całkowitego zamknięcia i usunięcia konta.”

ETOTO


Bukmacher otworzy zamknięte konto na naszą prośbę, w dowolnej chwili.

PZBUK

W zależności od sposobu zamknięcia konta, bukmacher może odmówić nam ponownego otwarcia konta.

BETFAN

Bukmacher otworzy zamknięte konto na naszą prośbę.

Betclic

Bukmacher otworzy zamknięte konto na naszą prośbę.

 

Ostatnio sprawdzaliśmy, czy pracownicy Biura Obsługi Klienta informują klientów o możliwości uzyskania pomocy, jeśli ma się problemy z hazardem (KLIK). Jeśli faktycznie bylibyśmy uzależnieni, najlepszą opcją byłoby zamknięcie konta na stałe. Co ciekawe, okazuje się, że gdy chcemy zamknąć konto, to w większości przypadków możemy je otworzyć ponownie w dowolnej chwili. Jedynym rozwiązaniem u większości bukmacherów jest samowykluczenie się na 90 dni, a potem sporo silnej woli, by po upływie 3 miesięcy ponownie zablokować sobie możliwość gry.

Czy w Polsce powinny powstać podobne zasady jak w Wielkiej Brytanii? Niektóre firmy bukmacherskie, np. William Hill, dają możliwość zamknięcia konta nawet na okres 5 lat, nie ma możliwości otwarcia konta w tym czasie. W UK istnieje także GAMESTOP – usługa, która pozwala na samowykluczenie konta u wszystkich bukmacherów jednocześnie. Czy taka usługa sprawdziłaby się w Polsce?