Ogolna 5 maja 2023

Debiut Lottomatica na włoskiej giełdzie

autor: redakcja
Jeden z głównych graczy na rynku europejskim, zadebiutował w dniu 3 maja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie - sprawdź szczegóły

Lottomatica zadebiutowała na włoskiej giełdzie

Debiut na Piazza Affari w Mediolanie

Największy operator gier hazardowych we Włoszech, a także jeden z głównych graczy na rynku europejskim, zadebiutował w dniu 3 maja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. Cena pierwszej oferty publicznej (IPO) wynosiła 8,4 euro. Tuż po debiucie zmalała do 7,98 euro, po czym najniższa wartość w trakcie pierwszego dnia osiągnęła 7,95 euro. Podczas zamknięcia pierwszej sesji cena wyniosła już 8,2 euro. Lottomatica stała się 221. firmą notowaną na giełdzie w Mediolanie.

Już podczas fazy IPO udało się zgromadzić 600 mln euro, a ta wartość może wzrosnąć nawet do 690 mln euro po zakończeniu pełnej emisji. Na tej podstawie wartość kapitalizacji rynkowej spółki wynosi 2,265 mln euro.

– To największa wartość IPO w Europie w 2023 roku – stwierdził Fabricius Head, CEO GPW w Mediolanie (Borsa Italiana).

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku – powiedział William Angelozzi, CEO Lottomatica. – To najwyższa wartość IPO we Włoszech w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Dzisiaj rozpoczął się nowy etap rozwoju dla naszej grupy, która będzie mogła liczyć na jeszcze większy budżet i dodatkowych inwestorów wspierających nasze programy rozwojowe. Fakt, że ponad 85% nowego kapitału pochodzi od zagranicznych inwestorów instytucjonalnych jest potwierdzeniem międzynarodowego zainteresowania systemem krajowym we Włoszech i jego sektorami regulowanymi.

Strategia rozwoju firmy

Zebrany kapitał ma zostać przeznaczony na zoptymalizowanie możliwości rozwoju organicznego spółki i na rynkach zewnętrznych. W ostatnim kwartale 2022r. Lottomatica przejęła włoskiego operatora zakładów sportowych online i kasyna Betflag, a także rozpoczęła współpracę z Playtech, wiodącą firmą zajmującą się technologią hazardową.

Dodaj komentarz