Ogolna 27 stycznia 2023

Dyrektor Generalny BGC: “Nie wiem, jakie zapisy znajdą się w Białej Księdze”

autor: Mateusz Mazur
Dyrektor generalny Betting and Gaming Council (BGC) przyznał, że nie posiada informacji na temat zapisów, które znajdą się w brytyjskiej Białej Księdze.

Ustawowe opłaty

Odpowiadając na pytanie szefa do spraw publicznych firmy Entain, Martina Le Jeune, CEO Betting and Gaming Council, Michael Dugher, przyznał, że nawet osoby zaznajomione z wewnętrznym procesem powstawania Białej Księgi, nie mogą być pewne, które zapisy ostatecznie zostaną w niej zawarte.

Le Jeune odniósł się do dwóch tweetów Roba Daviesa i Toma Witherowa, w których stwierdzili, że „nie są w 100% pewni, ale stosunkowo pewni”, że w Białej Księdze znajdzie się zapis dotyczący “ustawowych opłat”. Zapytany o tę kwestię Dugher odrzekł: – Z przyjemnością zdradziłbym państwu szczegóły, ale sam nie wiem co znajdzie się w Białej Księdze, kiedy zostanie opublikowana.

Publikacja Białej Księgi wciąż się opóźnia

– Myślę, że nawet osoby, które są bardzo blisko całego procesu nie mogliby powiedzieć ze stuprocentową pewnością, co znajdzie się w Białej Księdze – kontynuował dyrektor generalny BGC.

Tym samym Michael Dugher starał się uciąć wszelkie spekulacje dotyczące potencjalnej zawartości Białej Księgi, której publikacja wielokrotnie była już opóźniana. Sfinalizowaniu tej kwestii z pewnością nie sprzyjają liczne zawirowania w brytyjskim rządzie.

 

 

Dodaj komentarz