Ogolna 20 lipca 2021

Elys finalizuje przejęcie amerykańskiej firmy bukmacherskiej

Operator i dostawca gier hazardowych online Elys Game Technology zakończył przejęcie firmy bukmacherskiej z siedzibą w stanie Nevada, działającą pod nazwą US Bookmaking (USB).

Szczegóły transakcji

Elys zapłacił początkowo 12,0 mln USD z góry, aby przejąć na własność USB, przy czym kwota ta została podzielona na 50% gotówki i 50% akcji zwykłych w liczbie 1 265 823 akcji. Kwota transakcji może jeszcze wzrosnąć, co zależy od kilku zmiennych.

Tym samym USB staje się spółką zależną w całości należącą do Elys. Będzie działać jako jedna z firm należacyh do Grupy na terenie Stanów Zjednoczonych.

Korzyści płynące z transakcji

Firma Elys oświadczyła, że umowa zapewnia jej zwiększony zasięg operacyjny w czterech stanach – Nowym Meksyku, Kolorado, Michigan i Północnej Dakocie – z kolejnymi dwoma regionami w postaci Waszyngtonu i Iowa. Co więcej przejęcie to określane jest jako „fundamentalne partnerstwo strategiczne”, które uzupełnia ważny filar biznesplanu. Mowa tutaj o zbudowaniu jeszcze lepszego produktu bukmacherskiego na rynkach w Kanadzie i USA.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy powitać USB i cały ich utalentowany zespół, który podziela tę samą pasję i wizję tworzenia bukmachera, co my. Nasz optymizm jest bardzo duży, ponieważ liczymy, że dodanie USB do naszego portfolio pozwoli nam osiągnąć duży sukces. Dzięki tej transakcji i naszemu europejskiemu doświadczeniu możemy przyspieszyć nas rozwój i wprowadzić nowe innowacje produktowe. Jednocześnie umocnimy się czołówce naszej branży obsługi operatorów małych i dużych kasyn – powiedział Michele Ciavarella, prezes i tymczasowy dyrektor generalny Elys.

Szansa dla USB

Prezes USB Vic Salerno dodał: – Zdaliśmy sobie sprawę, że aby zwiększyć bazę naszych klientów, potrzebujemy platformy bukmacherskiej, która została zbudowana na rynek amerykański. Spędziliśmy ostatnie trzy lata sprawdzając praktycznie każdą istniejącą technologię zakładów sportowych i ustaliliśmy, że produkt Elys przewyższa wszystkie inne platformy.

Połączenie wysoce doświadczonego zespołu bukmacherskiego USB oraz zaawansowanej technologicznie i najnowocześniejszej platformy oprogramowania sprawi, że osiągniemy sukces – dodał Salereno.

Kiedy start bukmachera z nowym oprogramowanie? Niebawem, ponieważ w zeszłym tygodniu firma Elys ogłosiła, że ​​zaprezentuje swoją nową detaliczną platformę zakładów sportowych, Elys Gameboard US, na targach National Indian Gaming Association (NIGA).