Ogolna 27 października 2021

Entain jednak nie dla DraftKings. Gigantyczna transakcja nie dojdzie do skutku

Amerykańska firma DraftKings wycofała się z procesu zakupu grupy Entain Entertainment. Kwota transakcji o której pierwotnie się mówiło, miała wynieść nawet 22 miliardy dolarów. Dlaczego amerykanie wycofali się z dalszych rozmów?

Kilka dni temu DraftKings otrzymało więcej czasu na ostateczne przejęcie Entain Group, a dziś Jason Robins, CEO firmy poinformował o wycofaniu się z procesu zakupowego. Decyzja została ostatecznie podjęta po rozmowach z przedstawicielami Entain.

Negocjacje

Firmy prowadziły rozmowy od września, kiedy DraftKings zaproponowało przejęcie Entain za ponad 20 mld dolarów. Proponowana transakcja natychmiast wywołała zaniepokojenie wśród kadry kierowniczej MGM Resorts International, która zarządza odnoszącą sukcesy marką internetową BetMGM w Stanach Zjednoczonych poprzez spółkę joint venture z Entain.

Mowa była o bardzo dużym przedsięwzięciu, dlatego w zeszłym tygodniu Entain zwróciło się do DraftKings o wyjaśnienie warunków każdej proponowanej umowy na dostawę technologii do BetMGM i MGM, a także praw do zarządzania JV.

W wyniku trwających negocjacji termin na złożenie formalnej oferty przez DraftKings dla Entain został przedłużony do 16 listopada, o czym informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Teraz już jednak wiemy, że oferta nie zostanie złożona, o czym wczoraj (26.10.2021) poinformował DraftKings.

DraftKings nie złoży oferty za Entain

Jason Robins, dyrektor generalny i współzałożyciel DraftKings zakomunikował: – Po licznych dyskusjach z kierownictwem Entain, DraftKings zdecydował, że obecnie nie złoży oferty formalnej. 

Wiele osób, które były blisko negocjacji stwierdziło, że transakcja nie doszła do skutku, ponieważ obie strony nie mogły ustalić ostatecznej kwoty transakcji. Akcje Entain po ogłoszeniu decyzji DraftKings spadły aż o 10%, co mimo wszystko nie jest dużym zaskoczeniem.

W najbliższych sześciu miesiącach DraftKings nie może składać oficjalnych ofert kupna dla Entain. Wyjątkiem byłaby tylko sytuacja, gdy zgodę na takie działanie udzieliłby zarząd Entain. Nie zapowiada się więc, by w najbliższym czasie doszło do wznowienia rozmów między obiema firmami.

Dodaj komentarz