E-Sport 25 maja 2018

ESL One Birmingham – Virtus.Pro zdecydowanym faworytem

autor: BK
W piątek poznamy wszystkich półfinalistów turnieju ESL One Birmingham w DOTA 2. Virtus.Pro, które zameldowało się już w półfinale, jest zdecydowanym faworytem do triumfu w turnieju.

W piątek czekają nas dwa ostatnie mecze półfinałowe. Pierwszy z nich pomiędzy drużynami paiN Gaming i Mineski.Dota2 rozpocznie się o godzinie 15:00. Z kolei o 18:50 klasowe starcie zespołu ze stajni Red Bulla – OG, przeciwko Fnatic. Kto zdaniem bukmacherów dołączy do grona czterech najlepszych zespołów ESL One Birmingham i powalczy o wysokie nagrody?

Mineski pewniakiem w meczu z paiN Gaming

1,20 do 4,00. Tak prezentują się kursy bukmacherskie na korzyść ekipy Mineski. W trakcie rywalizacji w Birmingham, azjatycki zespół przegrywał tylko raz przeciwko OpTic. Oba zespoły mierzyły się przeciwko sobie dwa razy w tym roku. W obu meczach lepsza okazała się drużyna Mineski. Zwycięzca tego meczu zmierzy się w półfinale z zespołem Virtus.Pro.

Fnatic faworytem w ćwierćfinale z OG

Tutaj dysproporcja kursów nie jest tak duża. Zwycięstwo Fnatic jest szacowane kursem w okolicy 1,40. Z kolei za wygraną OG można zarobić nawet 2,70 za jedną obstawioną złotówkę. Obie ekipy w tym roku spotkały się tylko raz. Fnatic wygrało wówczas 2-0. Drużyna lepsza w tym spotkaniu zasili grono półfinalistów i zmierzy się o wielki finał z OpTic.

Virtus.Pro głównym kandydatem do końcowego triumfu

W roli głównego faworyta do mistrzostwa bukmacherzy upatrują rosyjski zespół Virtus.PRO. W lutym tego roku Virtusi zwyciężyli turniej ESL w Katowicach. Następnie dobrze radzili sobie w mistrzostwach azjatyckich. W trakcie ESL One Birmingham rosyjska drużyna nie przegrała ani jednego meczu. Kurs na mistrzostwo Virtus.Pro szacuje się kursem 1.20. Najlepsza czwórka może liczyć na bardzo wysokie nagrody finansowe. Mistrz tego turnieju otrzyma pół miliona dolarów i 750 punktów rankingowych. Za kolejne miejsce w czołowej czwórce przewidziano odpowiednio: 200 tysięcy dolarów i 450 punktów, 100 tysięcy dolarów i 225 punktów, 60 tysięcy dolarów i 75 punktów.

Dodaj komentarz