E-Sport 1 czerwca 2018

Fenomenalna gra AGO Esports w trakcie StarLadder i-League!

autor: BK
Po trzech zwycięstwach z rzędu, drużyna AGO Esports zagwarantowała sobie udział w fazie pucharowej turnieju. Z rywalizacją pożegnał się natomiast inny polski team – Virtus.pro.

AGO rozpoczęło zmagania na StarLadder i-League od derbów z inną polską drużyną – Virtus.pro. Jastrzębie wygrały to starcie 2-0 pokazują bardzo wysoką formę. Mimo to, większość ekspertów, a także bukmacherzy, nie dawali AGO większych szans w meczu z Ninjas in Pyjamas. Także i w tym spotkaniu Jastrzębie zaprezentowały się kapitalnie wygrywając 2-0. Z dorobkiem dwóch zwycięstw AGO stanęli przed wielką szansą szybkiego awansu do fazy pucharowej. Zadanie było jednak bardzo trudne – pokonać czwarty zespół w światowym rankingu, mousesports.

Pierwsza runda została rozegrana na mapie Mirage. Polacy od początku pokazywali się z lepszej strony i dość pewnie zapisali na swoim koncie pierwszy punkt po zwycięstwie 16-8. Mousesports na Train pokazało jednak dużą klasę i jako pierwszy zespół na StarLadder i-League urwało punkt drużynie AGO wygrywając mapę 16-13. Decydująca partia miała miejsce na mapie Inferno. Tutaj po raz kolejny obserwowaliśmy duży popis ze strony Polaków, którzy zwyciężyli 16-9 i tym samym, wywalczyli awans do fazy pucharowej turnieju.

W fazie pucharowej StarLadder i –League zmierzy się najlepsze osiem zespołów, które jako pierwsze zapiszą na swoim koncie po trzy zwycięstwa. AGO i SK Gaming to jedyne zespoły, które nie odniosły ani jednej porażki. Team Liquid, Ninjas in Pyjamas oraz mousesports już zapewniły sobie awans po trzech zwycięstwach i jednej porażce. O ostatnie trzy miejsca walczy sześć zespołów z dwoma zwycięstwami i dwoma porażkami. Rezultaty tych spotkań poznamy jeszcze dziś.

Niestety, w gronie walczących drużyn nie ma już innego polskiego zespołu – Virtus.pro. Po porażce z AGO, Virtusi zanotowali zwycięstwo nad Gambit Esports. Później przyszły jednak dwie porażki przeciwko NaVi i Renegades.

Dodaj komentarz