Parki i Centra 30 maja 2018

Festiwal Opole 2018 czas zacząć!

autor: BK
Choć główny program 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu rozpocznie się w piątek 8 czerwca, to atrakcje związane z imprezą startują już w najbliższy weekend.

Szereg atrakcji zaplanowano dla osób odwiedzających Opole w najbliższy weekend. Imprezy będą towarzyszyć 55. KFPP w Opolu, który rozpoczyna się 8 czerwca. Nie zabraknie wielkich artystów oraz spotkań z gwiazdami, które uświetnią przygotowania do najpopularniejszego muzycznego festiwalu w Polsce. Kto wystąpi w trakcie imprez towarzyszących festiwalowi w Opolu?

Hip-Hop Opole w piątek 

W piątek na terenach błoni Politechniki Opolskiej odbędzie się koncert muzyki hip-hopowej. Na scenie wystąpią: Sitek, Beg Lepes, Otsochodzi, Dwa Sławy, Solar, Białas i Lanek oraz Quebonafide. Koncert zaplanowano na godzinę 17:30. Goście będą bawić się w rytmach hip-hopu do 1 w nocy.

Koncert dla fanów rocka w sobotę

W sobotę 2 czerwca swoje umiejętności na błoniach Politechniki Opolskiej zaprezentują artyści rockowi. Rock Opole rozpocznie się o godzinie 18:00. Podobnie jak w poprzednim dniu, wstęp wolny. W sobotę na scenie pojawią się: Loth, Armia, Jamal, Illusion oraz Pidżama Porno. Koncerty hip-hopu i rocka będą doskonałą rozgrzewką dla fanów wyczekujących 55. festiwalu w Opolu.

Szereg atrakcji w tygodniu poprzedzającym festiwal

Już od wtorku na opolskim rynku pojawią się specjalne, grające rowery. Jadąc nim uruchomimy zaprogramowany ścieżkę dźwiękową z wybranym instrumentem. Atrakcja została przygotowana w następujący sposób: Kilka osób wsiada na rower i rozpoczyna przejażdżkę po rynku. Rowery będą natomiast odgrywać największe przeboje polskiej muzyki. Każdy z pojazdów to tylko jeden instrument, a zatem na Rynku potrzebne będą specjalne, rowerowe zespoły!

We wtorek czas na kolejny koncert w Opolu. Tym razem, na rynku o godzinie 18:00 wystąpi Marek Piekarczyk z zespołem. Jak zapowiadają organizatorzy imprezy, będzie to bardzo klimatyczny koncert akustyczny. Z kolei w środę i czwartek wystartuje Kawiarenka z Gwiazdami. Znane osoby związane z polską muzyką podzielą się swoimi wrażeniami, a także wezmą udział w specjalnych konkursach muzycznych. W ciągu dwóch dni w Kawiarence pojawią się: Edyta Geppert, Alicja Majewska, Daria Zawiałow, Małgorzata Ostrowska, Sławomir oraz Marek Piekarczyk. Rozmowy z gwiazdami poprowadzi natomiast Maria Szabłowska.

Dodaj komentarz