Ogolna 29 maja 2020

Flutter Entertainment rośnie w siłę

Pierwszy raz pierwszy od czasu największej fuzji w historii branży hazardowej Flutter Entertainment zdecydowało się opublikować wynik finansowy, który dotyczy pierwszej części drugiego kwartału tego roku. Pomimo pandemii koronawirusa jest on bardzo dobry i napawa optymizmem przed kolejnymi działaniami giganta na rynku hazardowym. 

Ekspansja na USA

Flutter Entertainment ogłosiło plany przyspieszenia ekspansji w Stanach Zjednoczonych z powodu dobrego wyniku finansowego w pierwszej połowie drugiego kwartału 2020 roku.

Drugi kwartał 2020 roku zaczął się bardzo dobrze dla Flutter Entertainment, ponieważ w pierwszych 47 dniach jego trwania firma odnotowała wzrost przychodów o około 10 procent. W omawianym okresie odnotowano dobre wyniki w niedawno przejętej międzynarodowej firmie Stars Group.

Podwyższenie kapitału zakładowego

Aż 8 045 995 nowych akcji zwykłych wyceniono na 112,42 euro za jedną akcję. Koordynatorami przy wprowadzeniu nowych akcji byli Goldman Sachs International i J&E Davy, którzy poinformowali, że ich debiut będzie 2 czerwca na giełdzie w Londynie i Euronext Dublin.

W ramach nowej umowy ponownie zyskało Fox Corporation. Przypomnijmy, że spółka ta od maja 2019 roku posiada 4,99% udziałów w PokerStart. Co więcej uzyskała opcję nabycia 18,5% udziałów w Flutter w 2021 roku.

Zadowolenia z tego powodu nie ukrywa prezes i dyrektor generalny Fox Corporation, Lachlan Murdoch: –  Nasza inwestycja w Flutter podkreśla nasze zaufanie do kierownictwa tej firmy. Wierzymy, że utrzyma pozycję lidera na amerykańskim rynku. 

Pomimo kryzysu Flutter Entertainment patrzy optymistycznie w przyszłość

Pomimo niepewności spowodowanej pandemią koronawirusa, dyrektor generalny Flutter, Peter Jackson uważa, że kierowana przez niego firma wchodzi w dobry okres: – Firmy na całym świecie przechodzą niezwykłe zmiany w wyniku pandemii koronawirusa… Podobnie jak w przypadku wielu innych sektorów, branża bukmacherska przechodzi kryzys. Inne segmenty rynku hazardowego z kolei kwitną, ponieważ konsumenci zmienili swoje nawyki. My jako Flutter patrzymy w przyszłość pod kątem nowych inwestycji i wzrostu przychodów. 

Pierwszy raport Flutter Entertainment od czasu fuzji

Przypomnijmy, że 5 maja doszło największej fuzji w dziejach branży hazardowej, w wyniku której Flutter kupił wszystkie udziały w TSG i przyłączył się do operatora, a tym samym stworzył giganta z przychodami w skali roku sięgającym 4,7 miliarda dolarów. Pierwszy raz od tego czasu firma zdecydowała się ogłosić wynik finansowy, który jest bardzo dobry. Jak już wcześniej wspomnieliśmy w pierwszej połowie drugiego kwartału 2020 roku Flutter uzyskało bowiem wzrost o 10% porównując do tego samego okresu czasu przed rokiem. Wynik jest tym bardziej godny podziwu, ponieważ odnotowano go w trakcie pandemii koronawirusa.

Największą cegiełkę do wzrostu przychodów ogromnej organizacji dołożył PokerStars, którego przychody w pierwszy 47 dniach drugiego kwartału wzrosły aż o 92% porównując do roku poprzedniego. W tym okresie dobrze wypadły również takie firmy jak FanDuel Group, Fox Bet, czy Sportsbet i BetEasy w Australii. Zarówno na rynku amerykańskim, jak i australijskim firmy należące do Flutter skorzystały na nie zawieszeniu wyścigów konnych, które odbywały się bez udziału publiczności.

Straty odnotowały z kolei takie firmy, jak Paddy Power Betfair (PPB) oraz  Sky Betting & Gaming, co było związane z zawieszeniem wszelkich rozgrywek sportowych, a także przymusem zamknięcia lokali naziemnych z powodu pandemii koronawirusa.

Prognozy Flutter Entertainment

Gigant branży hazardowej przewiduje, że wzrosty przychodów w firmach oferujących gry hazardowe i pokera w najbliższym czasie spadną, ponieważ powrót sportu z prawdziwego zdarzenia sprawi, że klienci powrócą do obstawiania zakładów sportowych. Operator zauważa jednak, że dzięki środkom pozyskanym w trakcie pandemii, przykładowo firmie PokerStars będzie łatwiej zatrzymać nowych klientów.

Z drugiej jednak strony Flutter Entertainment zauważa, że niepewność finansowa wśród wielu ludzi może wpłynąć na ich chęć korzystania z rozrywek hazardowych, co wszystkie firmy należące do grupy muszą mieć na uwadze przy podejmowaniu decyzji o inwestycjach.