Ogolna 24 stycznia 2023

Gambling Commission zatwierdza przejęcie Camelot UK Lotteries przez Allwyn

autor: Mateusz Mazur
Brytyjska Komisja ds. Hazardu wyraziła zgodę na przejęcie Camelot UK Lotteries przez grupę Allwyn, z rąk Ontario Teachers’ Pension Plan Board.

Płynne przejście

Przypomnijmy, że Allwyn zgodził się przejąć Camelot UK Lotteries w listopadzie 2022 r. Celem samej transakcji było ułatwienie płynnego przejścia w okres czwartej licencji na National Lottery, która oficjalnie trafi w ręce czeskiej grupy w lutym 2024 r.

– Dzisiejszy dzień stanowi ważny kamień milowy na naszej drodze do przejęcia kontroli nad National Lottery — powiedział Robert Chvátal, dyrektor generalny Allwyn Group i tymczasowy dyrektor generalny Allwyn UK. – Przejęcie Camelot przez Allwyn pomoże zapewnić płynne przejście z trzeciej do czwartej licencji, poprzez połączenie wiedzy i technicznego know-how dwóch bardzo doświadczonych operatorów loterii – dodał.

Zmiany w Camelot

Camelot czeka teraz szereg zmian w zarządzie, które wejdą w życie po sfinalizowaniu przejęcia. CFO Camelot, Clare Swindell i dyrektor handlowy Neil Brocklehurst zostaną współdyrektorami naczelnymi i pokierują działaniami grupy do końca trzeciej licencji w styczniu 2024 r.

Prezes Camelot Sir Hugh Robertson i dyrektor generalny Nigel Railton odejdą z zarządu, a na czele grupy stanie wkrótce Sir Keith Mills. Nastąpi to w momencie zamknięcia transakcji, z zastrzeżeniem uzyskania zgód regulacyjnych.

– Chciałbym podziękować Sir Hugh i Nigelowi za ich wkład w sukces National Lottery. Jednocześnie, z przyjemnością mianuję Clare i Neila współdyrektorami naczelnymi. Obaj mają ogromne doświadczenie w działaniu Camelot i The National Lottery – skomentował roszady Robert Chvátal.

Dodaj komentarz