Ogolna 7 stycznia 2021

GAN sfinalizował przejęcie firmy Coolbet

Dostawca rozwiązań iGaming, firma GAN, sfinalizował przejęcie Vincent Group, spółki macierzystej operatora Coolbet, za 175,9 mln USD w gotówce i akcjach.

Umowa przejęcia

GAN uważa, że podpisana umowa wzmacnia firmę jako dostawcę kompleksowych usług B2B do gier na prawdziwe pieniądze w USA oraz jako pionowo zintegrowanego konkurenta B2C na wybranych rynkach międzynarodowych.

Finalizacja przejęcia Coolbet łączy w sobie dwie najlepsze w swojej klasie oferty w dzisiejszej przestrzeni iGaming. Stanowi również potężną kombinację, tworząc w pełni zintegrowaną ofertę, dostosowaną do potrzeb każdego klienta – powiedział dyrektor generalny GAN Dermot Smurfit.

Już zaczęliśmy witać w naszej organizacji zespół Coolbet składający się z ponad 175 pracowników i utalentowanych inżynierów. Oczekujemy, że proces integracji przebiegnie bezproblemowo – zakończył Smurfit.

Proces integracji

W ramach procesu integracji zastrzeżona technologia zakładów sportowych firmy Coolbet zostanie włączona do obecnego oprogramowania GAN. Klienci ze Stanów Zjednoczonych powinni mieć możliwość z korzystania z niej już w trzecim kwartale tego roku.

W międzyczasie założyciel Coolbet, Jan Svendsen, będzie nadal kontrolował operacje związane z grami B2C operatora, a mianowicie jego działalność w Europie Północnej, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej. Poza tym będzie doradzał GAN w zakresie usług handlowych na amerykańskich rynkach.