Ogolna 7 sierpnia 2020

Gauselmann zwiększa udziały w belgijskim Betcenter

Spółka zależna od Gauselmann Group, Merkur Sportwetten, zwiększyła swoje udziały w belgijskim operatorze zakładów sportowych Betcenter Group do prawie 75%. 

Długoletnia współpraca

Założona w 2005 roku firma Merkur opisuje Betcenter jako drugiego co do wielkości dostawcę zakładów sportowych w Belgii, posiadającego 70 punktów bukmacherskich i szeroką ofertę online.

Jej relacje z Gauselmannem sięgają około czterech lat wstecz, a od 2016 roku korzystają z rozwiązań B2B z innej spółki zależnej Cashpoint Malta. Z kolei w 2018 roku Merkur Sportwetten nabył  50,1% udziałów w firmie, a teraz zwiększył ten pakiet do 74,9%.

Partnerstwo przynoszące sukcesy

Prezes Betcenter, Seydi Tekin, pozostanie partnerem zarządzającym całym biznesem. Wspierany będzie przez dyrektora Carstena Schaudiensta, który pozostanie aktywny w radzie nadzorczej.

W 2018 roku zdecydowaliśmy się sprzedać część akcji, by rozwinąć nasz biznes w Belgii. Znaleźliśmy również innego partnera, Merkur Sportwetten, który wspiera nas jako dostawcę technologii dla systemów zakładów, a także finansowo. Partnerstwo szybko przyniosło korzyści i byliśmy w stanie podwoić nasze obroty w ciągu ostatnich dwóch lat – powiedział prezes Betcenter, Seydi Tekin.

Dyrektor zarządzający Merkur Sportwetten, Markus Ettlin, dodał, że Gauselmann był zaangażowany w poszerzenie swojej działalności w zakresie zakładów sportowych, wykorzystując Betcenter do rozwoju swojej belgijskiej obecności: – Zgodnie z tym w najbliższych miesiącach będziemy dalej rozszerzać ofertę produktów omnichannel zarówno fizycznych, jak i internetowych.

Oprócz zwiększenia zasobów dostępnych dla Betcenter, firma przejdzie rebranding, aby dodać logo Merkur sun na frontach lokali naziemnych.