Ogolna 3 grudnia 2019

Gracz NFL został zawieszony za obstawianie zakładów

Josh Shaw, obrońca Arizona Cardinals National Football League (NFL), otrzymał karę (zawieszenie) na czas nieokreślony po tym, jak ustalono, że obstawiał wiele meczów w bieżącym sezonie.

Shaw, który nie grał w tym sezonie z powodu kontuzji barku, a na ławce posiedzi jeszcze dłużej – zawieszenie będzie obowiązywało przynajmniej do końca sezonu 2020. Gracz nie będzie mógł ubiegać się o przywrócenie aż do lutego 2021 r.

Zasady i przepisy NFL stanowią, że gracze NFL, trenerzy lub inny personel w drużynie nie mogą stawiać zakładów na mecze ligowe. Doniesienia mówią, że Shaw postawił kupony w Las Vegas, ponieważ obstawianie zakładów sportowych w Arizonie jest nielegalne.
NFL poinformował także, że nie znalazł żadnych dowodów na to, że którykolwiek z meczów był ustawiony. Nie ma także dowodów na to, że gracze lub trenerzy Cardinals lub inni gracze NFL wiedzieli, że Shaw stawia na mecze.

Ciągły sukces NFL zależy bezpośrednio od tego, czy każdy z nas zrobi wszystko, co konieczne, aby zabezpieczyć integralność gry i reputację wszystkich uczestników ligi” – powiedział komisarz NFL Roger Goodell. „U podstaw tej odpowiedzialności leży długoletnia zasada, że obstawianie gier NFL zagraża integralności gry, szkodzi zaufaniu publicznemu do NFL i jest zabronione we wszystkich okolicznościach. Jeśli pracujesz w NFL w jakikolwiek sposób, nie możesz postawić kuponu.

Shaw to pierwszy gracz NFL, który został zawieszony od 1996 roku za udział w zakładach, i który ma możliwość odwołania się od zawieszenia.