Ogolna 2 czerwca 2020

Hiszpania odmraża sport

Hiszpański rząd zadecydował o stopniowym odmrażaniu sportu. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami wyścigi konne zostaną wznowione 3 czerwca, a rozgrywki piłkarskie m.in. La Liga osiem dni później. 

Powrót futbolu w Hiszpanii

Już 11 czerwca oficjalnie zostaną wznowione rozgrywki piłkarskie w Hiszpanii. Do gry wrócą kluby z La Liga, a także z Segunda Division (druga klasa rozgrywkowa – przyp.red). Taką decyzję podjęły bowiem wspólnie Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej, a także Ministrostwo Sportu.

Pierwszym meczem, który odbędzie się w ramach kontynuacji Primera Division będą derby Sewilli pomiędzy FC Sevillą a Realem Betisem. Planowo sezon ma się zakończyć 18 lipca, ale data ta może jeszcze ulec zmianie, gdyby doszło do niespodziewanych wydarzeń.

Futbol w nowym wydaniu

Wzorem niemieckiej Bundesligi, a także innych rozgrywek piłkarskich, które już wróciły do gry po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, organizatorzy dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w Hiszpanii przygotowali specjalny plan powrotu. Obejmował on szczegółowe plany treningowe, wprowadzenie środków bezpieczeństwa w obiektach treningowych, a także testy na koronawirusa.

Przypomnijmy, że Bundesliga powróciła do gry 16 maja, a angielska Premier League zostanie wznowiona 17 czerwca. W międzyczasie organizatorzy rozgrywek w wielu innych krajach – również w Polsce – podjęli decyzję o dograniu sezonu do końca. Z tego klucza wykluczyli się Francuzi i Holendrzy.

Wyścigi konne wrócą przed futbolem

Podobnie, jak w Wielkiej Brytanii, pierwsze do rywalizacji wrócą  konie. Hiszpańska jednostka wyścigowa Asociación de Hipódromos poinformowała bowiem, że otrzymała zezwolenie, by 3 czerwca na torze wyścigowym w San Sebastian odbyły się zawody. Z kolei w innych miastach wyścigi konne także mogą być już kontynuowane. Tym samym do końca roku w tygodniu będą odbywać się przynajmniej dwie rozgrywki, które będą transmitowane w telewizji i internecie.