Ogolna 12 sierpnia 2022

Holding 888 odnotował spory spadek przychodów w I połowie roku

Przychody w wysokości 332 milionów funtów za pierwszych sześć miesięcy 2022 roku. To wynik finansowy holdingu 888 w pierwszym półroczu i jest o 13% gorszy od wyniku sprzed roku w analogicznym okresie.

Dwa kłopotliwe rynki

888 zauważa, że większość firm odnotowała względnie stabilne przychody. Zostało to jednak zrekompensowane spadkami w Wielkiej Brytanii oraz zamknięciem rynku holenderskiego. W pierwszym przypadku mowa m.in. o bardziej rygorystycznych zasadach dotyczących bezpieczniejszego hazardu, jakie zostały wprowadzone. Co ciekawe wyłączając te dwa regiony, firma zanotowała wzrost przychodów o 2% rok do roku.

Wyniki finansowe grupy w tym okresie odzwierciedlają przede wszystkim warunki rynkowe w Wielkiej Brytanii – powiedział Itai Pazner, CEO 888. Dodał jednocześnie, że firma wprowadziła proaktywne działania w celu zwiększenia ochrony graczy i wprowadzenia wyższych standardów bezpieczeństwa dla klientów. Mają one zapewnić grupie jeszcze silniejszą pozycje w przyszłości.

Skorygowana EBITDA za ten okres wyniosła 50 milionów funtów. To oznacza spadek rok do roku o 29%. Przy czym warto przypomnieć, że skorygowana marża EBITDA jest niższa ze względu na ciągłe inwestycje w Stanach Zjednoczonych. Mowa o wprowadzeniu SI Sportsbook na rynek amerykański, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Zysk przed opodatkowaniem spadł aż o 66% względem ubiegłego roku i wyniósł 14,4 miliona funtów.

Lipiec pracowitym miesiącem

Pierwszy miesiąc drugiego półrocza był bardzo pracowitym miesiącem dla 888 w kwestii strategicznych fuzji oraz przejęć. Mowa przede wszystkim o przejęciu William Hill oraz sprzedaży operacji B2C i B2B Bingo. Pierwsza z firm to operator będący w czołowej trójce branży na rynku Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. Drugi ma pozwolić grupie zwiększyć koncentracje na swojej podstawowej platformie zakładów i gier.

Połączenie z William Hill przekształciło grupę i stworzyło bardzo mocno fundamenty wspierające nasze ambitne plany rozwoju – powiedział Itai Pazner. Wspomniał jednocześnie, że to połącznie dwóch wyjątkowych i uzupełniających się firm, które tworzą jedną z wiodących na świecie grup bukmacherskich i gier online. Dzięki temu grupa zyska wiodącą technologię front-end i back-end, a także zwiększy dywersyfikacje produktów.

Dodaj komentarz