I w sumie nie chodzi o to, że ujawnił się nowy producent flipperów ze swoją nową maszynką poświęconą legendarnemu magikowi Harremu Hudiniemu, ale o to, że jak przypuszczają fani flipperów, automat Houdini – Master Mystery™ zaprojektował John Popadiuk.
Otóż John Popadiuk nie rozliczył się z klientami ze swoich poprzednich projektów na które zebrał sowite przedpłaty. Nowa spółka American Pinball będąca producentem Houdini – Master Mystery™ nie ukrywa, że jest związana z Johnem, co sprawia że jego klienci nie kryją oburzenia. O tym jednak za chwilę, a teraz wróćmy do Houdiniego.
Oto fragment informacji jakie przynosi na temat Houdiniego Wikipedia – Harry Houdini (ur. 24 marca 1874 w Budapeszcie, zm. 31 października 1926 w Detroit) – jeden z najsłynniejszych iluzjonistów, specjalistów od ucieczek i pokazów akrobacji wszech czasów. Był także znanym demaskatorem mediów spirytystycznych. Od 1904 i latach 1910-1920 Houdini występował z wielkimi sukcesami w Stanach Zjednoczonych. Uwalniał się z kajdan, łańcuchów, więzów i kaftanów bezpieczeństwa, nawet gdy był zawieszony na linie i znajdował się pod wodą. W 1913 roku przedstawił być może swą najbardziej znaną sztuczkę, „wodną komorę chińskich tortur”, w której umieszczony był w pozycji „do góry nogami” w zamkniętej skrzyni ze stali i szkła do pełna zalanej wodą. Powstrzymywał w niej oddech przez 3 minuty.
Dlaczego American Pinball nazwał swoją pierwsza maszynkę Houdini wyjaśnia Prezes spółki Dhaval Vasani.
"American Pinball ma swoją siedzibę w światowej Mekce flipperów na obrzeżach Chicago, a naszemu pierwszemu pinballowi nadaliśmy nazwę Houdini. Harry Houdini jest uważany przez wielu za największego magika i iluzjonistę jaki kiedykolwiek istniał. Publiczność na całym świecie była pod wrażeniem jego legendarnych ucieczek. The Pinball Houdini ™ ma za zadanie przypomnieć ten świat oraz legendę Houdiniego."
Z technicznego punktu widzenia flipper ten wygląda nieźle, ma opatentowaną, nową obudowę i monitor LCD umieszczony na końcu blatu, co wskazywało by na rękę Johna Popadiuka (patrz Circus Voltaire). Na playfieldzie oprócz znanych zabawek, ramp i odrzutowych grzybów znajdziemy także wiele magicznych bajerów jak chociażby: The Floating Ball, Water Torture Cell, Levitating Bumper, The Bullet Catch, Hindu Needle Trick, Spirit Box, Buried Alive Sarcophagus, Lock Chambers, Magic Beasts, The Séance, Milk Can Escape and Jennie the Vanishing Elephant.
Płytę główną tego flippera zaprojektowała firma Gigabyte Technology, na której to stoisku odbyła się pierwsza prezentacja automatu na G2E.
Choć nie wspomniano na targach imienia Johna Popadiuka, istnieje wystarczająco dużo dowodów wskazujących potwierdzających, że Houdini to przeprojektowana wersja jego Magic Girl. Na Facebooku nabici w butelkę niedoszli nabywcy Magic Girl, Retro Atomic Zombie Adventureland, czy Alice in Wonderland nie zostawiają na Popadiuku suchej nitki.
Oto niektóre z komentarzy:
– Kiedy JPOP zwróci ponad mln USD, które ukradł fanom flipperów?
– To się skończy źle.
– Największy flipperowy magik: John Popadiuk! On sprawia, że znikają pieniądze ludzi!
– To jakiś żart, prawda?
Więcej na: http://www.pinballnews.com/games/houdini/index2.html