Ogolna 19 listopada 2021

IGT z zamiarem dokonania wielu zmian. Przekształci system cyfrowy i bukmacherski

International Game Technology (IGT) rozważa wydzielenie swojej cyfrowej i sportowej części jako odrębnego podmiotu notowanego na giełdzie.

Trzy dni temu (16 listopada) dostawca technologii ogłosił potencjalny spin-off podczas dnia inwestora. Wynika to z restrukturyzacji z lipca ubiegłego roku, w ramach której IGT przekształciło się w globalne jednostki zajmujące się grami i loteriami. Warto podkreślić jednak, że plany wydzielenia biznesu cyfrowego i sportowego z globalnego działu gier zostały ogłoszone już we wrześniu 2021 roku.

Przekształcenie systemów

IGT oświadczyło, że ,,przekształci” segment cyfrowy i bukmacherski w nowy podmiot prawny. Proces ten powinien zostać zakończony w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy IGT powołało weterana z  William Hilla, Joe Ashera na stanowisko prezesa zakładów sportowych i byłego dyrektora Bet365, Gila Rotema na stanowisko prezesa ds. gier.

Jednocześnie firma ujawniła również swoje prognozy na 2022 rok. IGT spodziewa się, że przychody za rok do 31 grudnia wzrosną od 4,1 mld  do 4,3 mld USD. Przy oczekiwanej marży operacyjnej między 20% a 22% oznaczałoby to, że dochód operacyjny wyniósłby od 850 mln USD do 1,0 mld USD.

Patrząc dalej w przyszłość, IGT spodziewa się, że do 2025 roku roczne przychody będą oscylować między 4,6 mld USD a 5,0 mld USD.

Innowacja i zaufanie

Dyrektor generalny IGT, Marco Sala uważa, że jego firma swój sukces opiera m.in. na wprowadzaniu coraz to nowszych innowacji: – Wiodąca pozycja w branży IGT opiera się na spuściźnie innowacji i zaufaniu. Dzięki większemu zaangażowaniu graczy, odpowiedzialnemu zarządzaniu oraz najlepszym w swojej klasie treściom, usługom i rozwiązaniom, jesteśmy dobrze przygotowani do rentownego wzrostu.

Nasze zróżnicowane portfolio jest dopasowane do atrakcyjnych rynków końcowych, a naszą strategią jest rozwój, innowacje i optymalizacja. Jesteśmy przekonani, że w ciągu najbliższych czterech lat możemy zapewnić szybszy wzrost organiczny, znaczny wzrost marży i solidne wolne przepływy pieniężne, aby zwiększyć wartość dla interesariuszy oraz zwrot dla akcjonariuszy – zakończył dyrektor generalny IGT.