Ogolna 21 lipca 2022

Imponujące wsparcie Playtech dla Ukrainy

autor: Maciej Akimow
Już pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę Playtech ruszył z pomocą dla kraju ogarniętego dramatem wojny. Firma zaoferowała wsparcie dla swoich pracowników przebywających za naszą wschodnią granicą, a także osobom, które ucierpiały w wyniku działań zbrojnych. Mijają kolejne miesiące, lecz Playtech nie ustaje w niesieniu pomocy.

Dostawy żywności, wody i leków

Od prawie pięciu miesięcy Playtech stara się aktywnie wspierać mieszkańców Ukrainy. Już w pierwszych dniach działań zbrojnych firma zorganizowała pierwsze dostawy żywności, wody, leków a także pomoc medyczną i wsparcie psychologiczne dla osób dotkniętych wojną. Dodatkowo, potentat branży hazardowej otworzył całodobową infolinię dla pracowników swojej placówki w Kijowie, a także zapewnił im wsparcie w relokacji w bezpieczniejsze rejony.

– Jesteśmy w ciągłym kontakcie ze wszystkimi swoimi pracownikami znajdującymi się w Kijowie i cały czas koncentrujemy się na wspieraniu naszych ludzi. Siła i charakter okazywane przez Ukraińców są naprawdę godne podziwu i inspirujące – mówił w kwietniu tego roku CEO Playtech, Mor Weizer.

By skutecznie nieść pomoc, Grupa korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Do Playtech zgłaszają się także inne firmy z branży, które mają swoje siedziby na Ukrainie, a także organizacje międzynarodowe i pozarządowe. Zostały one włączone przez firmę do struktury organizacyjnej, tak aby wsparcie dostarczane mieszkańcom Ukrainy było jeszcze bardziej efektywne.

Przez pierwsze dwa miesiące wojny Playtech koordynował przekazanie ośmiu ton wsparcia medycznego i leków. Ponadto, dzięki współpracy z Sarel Logistics Solutions & Products for Advanced Medicine, udało się nabyć I dostarczyć 4 tony materiałów medycznych bezpośrednio do ukraińskich szpitali.

Wsparcie nie ustaje

Na tym jednak nie koniec. W ostatnich miesiącach Playtech cały czas kontynuował swoje działania na rzecz Ukrainy. Opierały się one przede wszystkim na pomocy w dostawach pożywienia do miejsc, w których aktualnie toczą się walki. W ciągu ostatniego miesiąca grupa przekazała mieszkańcom Ukrainy 6000 porcji mięsa, 10 800 porcji żywności dla niemowląt oraz mleka w proszku oraz 38 000 sztuk pieluch.

Podobnie było w ubiegłym miesiącu, gdy dzięki wsparciu Playtech na Ukrainę trafiło 3000 porcji mięsa, 9 200 porcji żywności dla niemowląt i 32 500 sztuk pieluch. Ponadto, przed dwoma tygodniami firma dostarczyła do ukraińskiego Dniepru w pełni wyposażoną karetkę.

Bez wątpienia jest to pomoc na imponującą skalę. Możemy być jednak pewni, że w kolejnych miesiącach wsparcie, które firma Playtech nieustannie dostarcza mieszkańcom Ukrainy nadal będzie kontynuowane, co budzi jeszcze większy podziw.

Dodaj komentarz