Ogolna 14 października 2022

Interplay organizuje Polski Tydzień Odpowiedzialnej Gry

autor: Maciej Akimow
Zagadnienie związane z tematem odpowiedzialnej gry powinno być zapisane w fundamentach funkcjonowania wszystkich podmiotów działających w branży rozrywki. Właśnie z tego powodu tworzymy i kierujemy wydarzenie Tygodnia Odpowiedzialnej Gry do wszystkich operatorów i dostawców. Wydarzenie rozpoczniemy 24 października i mamy nadzieję, że przyczyni się to do usprawnienia debaty na temat odpowiedzialnej gry. 

Tydzień Odpowiedzialnej Gry to wydarzenie, które jest cyklicznie organizowane wśród przedstawicieli branży hazardowej. Najwięcej tego typu eventów odbywa się w branży zachodniej i zwyczajowo przypada na drugą część roku. Tego typu inicjatywy mają za zadanie podnieść poziom dyskusji związany z zagadnieniem odpowiedzialnej gry i wrażliwości na problemy społeczne.

Interplay w swojej misji ma zapisaną integracje środowiska rozrywkowego, a co za tym idzie również organizację wydarzeń, które będą miały charakter probranżowy. Redakcja po raz pierwszy w swojej historii chce podjąć się organizacji wydarzenia, na które złoży się szereg różnych aktywności. Do udziału i śledzenia zapraszamy oczywiście wszystkich przedstawicieli branży, którzy w swojej misji również mają zapisane cele edukacyjne – zarówno skierowane do graczy jak i innych przedstawicieli poszczególnych sektorów.

Współpraca z ekspertem

Wśród aktywności, które odbędą się na stronie Interplay znajdzie się debata z przedstawicielami branży rozrywkowej, by wspólnie zastanawiać się nad kierunkami rozwoju i przyszłości odpowiedzialnej gry. Redakcja jest świadoma trudności i złożoności zagadnienia, do którego trzeba podejść z odpowiednimi kompetencjami. Dlatego do współpracy przy wydarzeniu zaprosiliśmy również Marię Sierzputowską, terapeutę ds. uzależnień z wieloletnim doświadczeniem w branży. Na Interplay podzieli się swoimi przemyśleniami i będzie odpowiadać na pytanie dziennikarzy przy pozostałych aktywnościach mediowych.

Maria Sierzputowska – certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień. Kierownik Poradni Terapii Uzależnień w Nasielsku. Przeszło 20-letni praktyk w pracy z osobami z uzależnieniami od gier hazardowych. 

Szara strefa zagrożeniem dla graczy

Redakcja Interplay zaplanowała również segment edukacyjny przeznaczony do mediów i dziennikarzy, który ma podnieść poziom świadomości związany z aktywnością szarej strefy, który w sposób krytyczny narusza wszelkie wypracowane sposoby w temacie odpowiedzialnej gry. Operatorzy w szarej strefie nie stosują chociażby mechanizmów samowykluczenia graczy, którzy nawet w przypadku problemów z grą i tak będą dostawali agresywne komunikaty marketingowe zachęcające do powrotu.

Szara strefa formuje swoje treści reklamowe w sposób, który jest sprzeczny z Ustawą o Grach Hazardowych. Bardzo często udział w grach hazardowych jest tam przedstawiany jako sposób na szybkie wzbogacenie się.

To nie wszystko

Na Interplay nie zabraknie również rozmów z operatorami i dostawcami, chcących aktywnie wprowadzać i ulepszać mechanizmy odpowiedzialnej gry. W planach jest również przedstawienie kodeksu pozytywnych praktyk, jak realnie można wpływać na graczy i zabezpieczać ich przed nieprzewidzianymi sytuacjami. O wszystkich aktywnościach będziemy informować w najbliższych dniach. Mamy nadzieję, że nasze wydarzenie zostanie pozytywnie przyjęte przez środowisko rozrywki, jako skromny dodatek wpływający pozytywnie na działanie całej branży.

Dodaj komentarz