Ogolna 25 stycznia 2021

Interplay przejmuje medium branżowe

autor: Maciej Akimow
W ostatnich dniach doszło do podpisania umowy na mocy której wydawca Interplay stał się oficjalnym właścicielem kolejnego serwisu branżowego - GamingBuzz.pl. Co to oznacza dla czytelników i jakie są plany z tym związane? 

W codziennej pracy przy Interplay, redakcja zawsze szuka nowych ścieżek i pomysłów rozwoju całego serwisu. W ostatnich latach osiągnęliśmy kilka kamieni milowych tj. nagrody Polish Gaming Aces, Lista Top 50 najbardziej wpływowych ludzi w polskim hazardzie, udział w panelach dyskusyjnych czy ciągłe rekordy w postaci unikalnych użytkownków i odsłon serwisu. Kolejnym ważnym momentem jest przejęcie serwisu GamingBuzz. Co za tym idzie?

Droga w stronę rozwoju

Prowadzenie dwóch serwisów branżowych na wysokim poziomie byłoby bezcelowe, dlatego jako nowi właściciele GamingBuzz postanowiliśmy zamknąć ten projekt. W przyszłych dniach po wejściu na ten adres czytelnicy będą przekierowani na stronę Interplay. Nie chcemy jednak przy tym rezygnować z eksperckości i spojrzenia na branżę przez założycieli GamingBuzz – Stanisława Pogorzelskiego, Sebastiana Meitza i Przemysława Blocha,  dlatego zaprosiliśmy ich do współpracy przy Interplay w roli ekspertów. Regularnie będzie można czytać ich teksty w ramach rubryki “naszym zdaniem” oraz w komentarzach dotyczących branżowych wydarzeń. Zaprosiliśmy również przedstawiciela GamingBuzz do kapituły naszych konkursów i nagród branżowych.

Nowe inicjatywy

Razem z twórcami GamingBuzz będziemy współpracować przy nowym projekcie – Fundacja Instytut Cardano, która będzie zajmować się edukacją i popularyzacją wiedzy o branży hazardowej z naukowego i ekonomicznego punktu widzenia. O tym projekcie będziemy informowali w najbliższym czasie. Interplay włączy również się w promocję kolejnych edycji pierwszych w Polsce i Europie studiów podyplomowych z zarządzania na rynku gier losowych i zakładów sportowych na Akademii Leona Koźmińskiego.