Ogolna 30 stycznia 2023

Itai Pazner ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego 888

autor: Mateusz Mazur
Dyrektor generalny 888, Itai Pazner, ze skutkiem natychmiastowym zrezygnował z zajmowanego przez siebie stanowiska. Przyczyną odejścia Paznera są ujawnione uchybienia w przebiegu procesów AML i KYC dla klientów na Bliskim Wschodzie.

Lord Mandelsohn tymczasowym dyrektorem generalnym

W najbliższym czasie zarząd skupi się na poszukiwaniach następcy Paznera. Obowiązki dyrektora generalnego piastował będzie tymczasowo Lord Mendelsohn, prezes niewykonawczy w 888. Pazner spędził w 888 Holdings przeszło dwie dekady, a w styczniu 2019 roku został mianowany dyrektorem generalnym. Jako CEO przeprowadził firmę przez okres, który obejmował przejęcie aktywów William Hill, a także rozszerzenie obecności 888 w Ameryce Północnej, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie.

– W imieniu zarządu chciałbym podziękować Itaiowi za jego znaczący wkład w rozwój firmy przez ponad 20 lat, z czego ostatnie cztery na stanowisku dyrektora generalnego – powiedział tymczasowy prezes Lord Mendelsohn. – Itai odegrał bardzo ważną rolę w budowaniu biznesu z potężną, zastrzeżoną technologią. Z powodzeniem nadzorował także wczesne etapy procesu integracji William Hill. Życzymy mu powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach – dodał.

Naruszenia na Bliskim Wschodzie

Wraz z odejściem Paznera ogłoszono także zawieszenie oferty VIP dla klientów z Bliskiego Wschodu w oczekiwaniu na wynik wewnętrznego dochodzenia w sprawie nieprawidłowości. Wewnętrzny przegląd wykazał bowiem, że 888 naruszyło zasady dotyczące identyfikacji klienta (KYC) oraz przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) w regionie Bliskiego Wschodu.

Wcześniej grupa ogłosiła również, że jej dyrektor finansowy Yariv Dafna ustąpi ze stanowiska 31 marca. Rezygnacja Dafny nastąpiła po udostępnieniu informacji o 3-procentowym spadku przychodów w roku finansowym 2022.

Dodaj komentarz