Poker 30 marca 2019

Jakub Michalak wygrywa Merit Poker Top Guns High-Roller

autor: BB
Jakub Michalak wygrał Merit Poker Top Guns High-Roller, a tym samym potwierdził polską dominację w turniejach rozgrywanych na Cyprze.

Co prawda w ostatnich miesiącach Polacy nie odnosili wielkich wygranych w turniejach na Cyprze, ale bez wątpienia ten teren służy naszym rodakom. Po relatywnie krótkiej przerwie od sukcesów, Jakub Michalak przypomniał pokerowemu środowisku, iż mamy ogromne możliwości. Polak w turnieju z serii high-roller podczas Merit Poker Top Guns zainkasował 123,300 dolarów. 

Wpisowe do turnieju rozgrywanego na Cyprze wynosiło 5000 dolarów, co przyłożyło się na pulę nagród około 600,000 dolarów. Zwycięzca miał otrzymać 160,000 dolarów, ale ostatecznie na stole finałowym – dość częsta praktyka – doszło do podziału puli w 4-osobowym gronie. Właśnie dlatego Michał zgarnął "jedynie" 120 tysięcy dlarów z hakiem. 

Wygrana w Merit Poker Top Guns jest dużym sukcesem, ale dla Jakuba Michalaka stanowi w zasadzie potwierdzenie wysokiej klasy. Polak w przeszłości wygrywał już na ISPT Londyn, w którym zgarnął prawie 450,000 dolarów. Dużym sukcesem dla Michała było także szóste miejsce w High Roller PokerStars Championship Barcelona, za który otrzymał nagrodę w wysokości 223,700 dolarów. Łącznie nasz gracz w turniejach na żywo wygrał już 1,7 miliona dolarów. 

Źródło: pokernews.com

Dodaj komentarz