Ogolna 8 stycznia 2021

Jeffery Yabuki przewodniczącym zarządu w Sportradar

Sportradar ogłosił, że Jeffery Yabuki ze skutkiem natychmiastowym został mianowany przewodniczącym zarządu Sportradar Holding AG („Global”).

Reorganizacja

Po niedawnej globalnej reorganizacji Sportradar, dzięki której firma wykonała krok w kierunku bardziej regionalnego podejścia, Yabuki dołącza do Carstena Koerla (globalnego dyrektora generalnego) w zarządzie Sportradar. Obecnie znajdują się w nim jeszcze: Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB), Hafiz Lalani, firma kapitałowa z Doliny Krzemowej TCV, John Doran, Chuck Robel, Marc Walder, Hervé Couturier i George Fleet.

Prezes Sportradar Group, Carsten Koerl nie ukrywał, że cieszy się, że do zarządu dołączył Yabuki: – Cieszymy się, że możemy powitać Jeffa w zespole Sportradar. Jego niezwykłe przywództwo, strategiczne podejście i przedsiębiorczość sprawiły, że Fiserv stał się światowym liderem w dziedzinie usług finansowych i technologii płatności.

Jesteśmy dumni, że Jeff zostanie przewodniczącym naszej globalnej rady dyrektorów, ponieważ pomoże nam w transformacyjnym rozwoju firmy – dodał Koerl.

Doświadczenie Jeffery’a Yabukiego

W ostatnim czasie Yabuki pełnił funkcję prezesa wykonawczego Fiserv Inc, firmy zajmującej się usługami finansowymi i technologią płatności, umożliwiającej bankowość, handel oraz bezpieczny przepływ pieniędzy między instytucjami finansowymi, firmami i konsumentami.

Przed objęciem funkcji prezesa wykonawczego Yabuki był dyrektorem generalnym od 2005 r. Podczas swojej kadencji przeprowadził znaczącą transformację firmy, prawie trzykrotnie zwiększając jej przychody i zapewniając 969% całkowitego zwrotu dla akcjonariuszy.

Przed dołączeniem do Fiserv, Yabuki spędził sześć lat w H&R Block, gdzie był dyrektorem operacyjnym i pełnił różne funkcje kierownicze w American Express przez ponad 10 lat. Obecnie zasiada w Radzie Dyrektorów Royal Bank of Canada i Ixonia Bancshares Inc.

Rozwój Sportradar

Jeffery Yabuki, który posiada ogromne doświadczenie na rynku finansowym, zaznaczył, że zdecydował się dołączyć do Sportradar, ponieważ firma ta posiada ogromny potencjał: – Jako wiodący globalny dostawca danych sportowych, Sportradar osiągnął niezwykły wzrost i ma dobrą pozycję na przyszłość na stale rozwijającym się rynku.

Jestem zaszczycony mogąc dołączyć do Zarządu, aby współpracować z Carstenem i niezwykle utalentowanym zespołem kierowniczym Sportradar. Chcemy tworzyć zróżnicowaną wartość, która będzie poparta technologią – zakończył Yabuki.

Dodaj komentarz