Ogolna 6 czerwca 2022

Kamil Dworniczak Country Managerem Betwaya

W maju tego roku Kamil Dworniczak pożegnał się z Kindred Group. Jego nowym miejscem pracy będzie Betway, który w najbliższych miesiącach ma wystartować na polskim rynku. 

Doświadczenie w branży

Kamil Dworniczak posiada spore doświadczenie w branży bukmacherskiej, ponieważ przez blisko 10 lat pracował dla światowej grupy hazardowej Kindred Group. W tym okresie pełnił tam różne funkcje, co z całą pewnością pozwoliło mu nabrać doświadczenia w wielu obszarach branży hazardowej.

Nowe wyzwanie

Betway to globalna firma zajmująca się hazardem online, która działa na wielu regulowanych rynkach. Operator posiada licencje w takich krajach jak Wielka Brytania, Malta, Włochy, Dania, Hiszpania, Belgia, Niemcy, Szwecja, Meksyk, RPA oraz Portugalia. Betway Group ma siedziby na Malcie i Guernsey, a także biura w Londynie, Kapsztadzie i Wyspach Man.

Licencję na polski rynek Betway otrzymał w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Do tej pory jednak nie wystartował na naszym rodzimym rynku, ale z naszych informacji wynika, że nastąpi to w okolicach lipca lub sierpnia, gdy na dobre rozpoczną się rozgrywki piłkarskie w najmocniejszych europejskich ligach.

Kamil Dworniczak stanie przed trudnym wyzwaniem, ponieważ polski rynek zakładów bukmacherskich ze względu na swoje regulacje, a także obciążenia fiskalne jest bardzo wymagającym środowiskiem do rozwoju szczególnie dla nowych podmiotów. Konieczność płacenia za wyniki sportowe, czy aż 12% podatek obrotowy to tylko niektóre obciążenia, które sprawiają, że firmom z polskiego rynku trudno notować realne zyski, a nawet wychodzić w ostatecznym rozrachunku na zero.

Z całą pewnością Dworniczak będzie miał udostępnione odpowiednie narzędzia, by zaistnieć na polskim rynku, ponieważ Betway posiada spore zaplecze kapitałowe i technologiczne. Nie można jednak zapominać, że sukces na zagranicznych rynkach nie oznacza z góry, iż tak samo będzie na polskim.