Ogolna 1 lipca 2020

Kasyna w Nevadzie odnotowały znaczny spadek przychodów

Stan Nevada jest jednym z tych, których najmocniej odczuł kryzys związany z pandemią koronawirusa. Już w marcu wszystkie kasyna w Las Vegas został zamknięte, co przełożyło się na trudną sytuację wielu rodzin. Nie dziwi więc, że w maju przychody z gier hazardowych w Nevadzie spadły o 99,4% porównując do roku poprzedniego. 

Kryzys

Przychody z gier w stanie Nevada spadły do zaledwie 5,8 mln dolarów. Co ciekawe suma ta i tak jest większa, gdy porównamy ją do danych z kwietnia. Wówczas przychód ten wyniósł 3,6 mln dolarów.

Tak drastyczne spadki przychodów mają oczywiście związek z pandemią koronawirusa. W połowie marca tego roku z powodu pandemii koronawirusa w Nevadzie zostały zamknięte wszystkie kasyna i salony gier. Obiekty otworzono dopiero na początku czerwca. Działają one jednak według nowych zasad bezpieczeństwa.

Ograniczone źródła przychodów

Jak łatwo się domyślić w normalnych czasach głównym źródłem przychodów z gier hazardowych w Nevadzie była kasyna. W dobie kryzysu jedynie zakłady sportowe i poker online generowały zyski. A także niektóre z salonów gier, w których ulokowane były automaty.

Niestety konkretnych danych finansowych za ostatnie miesiące nie możemy poznać, ponieważ Nevada Gaming Control Board nie może ujawniać, jakie obroty wygenerowała konkretna firma. Z całą jednak pewnością, po tym jak kasyna zostały już otworzone, czerwiec pod względem finansowym będzie znacznie lepszy, jeśli chodzi o przychody generowane z hazardu.