Kasyno 5 czerwca 2020

Otwierają się kasyna w Las Vegas

Kasyna w Las Vegas zostały zamknięte w połowie marca. Teraz decyzją gubernatora stanu Nevada ponownie mogą się otwierać. 

Blisko trzymiesięczna przerwa

W połowie marca na łamach Interplay opisaliśmy obszernie z czym wiązało się dla obywateli Nevady zamknięcie kasyn, a także hoteli. Bezrobocie zajrzało w oczy wielu Amerykanom. Teraz po blisko trzech miesiącach przerwy kasyna ponownie zostaną otwarte, a to oznacza światełko w tunelu dla wielu osób zamieszkujących Las Vegas.

Gubernator Nevady, Steve Sisolak już w poprzednim miesiącu wyznaczył docelową datę 4 czerwca dla ponownego otwarcia kasyn według nowy zasad bezpieczeństwa. Kasyna miały więc sporo czasu, by przygotować się do ponownego otwarcia.

Nowe wytyczne dla kasyn w Las Vegas

Rada Kontroli Gier w Nevadzie (NGCB) przedstawiła nowe wytyczne dotyczące ponownego otwarcia lokali. Przede wszystkim wszystkie placówki muszą być wyposażone w środki dezynfekcyjne dla klientów i personelu. Zaleca się noszenie rękawiczek i maseczek. Wszystkie pomieszczenia i sprzęt muszą być odpowiednio dezynfekowane. Także liczba graczy musi być ograniczona do odpowiedniej liczby, którą zatwierdzi NGCB.

Tym samym Las Vegas dołączyło do Polski, Francji, czy Bułgarii, które także otworzyły już swoje kasyna. W lipcu zrobią to Wielka Brytania i Belgia.