Kolejny nielegalny operator działa na rynku. Problem nie został do końca rozwiązany
„Platforma bukmacherska IviBet powstała w 2022 roku i jest zarejestrowane na Cyprze. Posiada oficjalną licencję od organów państwowych. To zapewnia bezpieczeństwo graczy oraz ich danych i pieniędzy. Witryna oferuje zarówno możliwość obstawiania zakładów bukmacherskich, jak i grę w kasynie online – w tym w kasynie na żywo” – czytamy na nielegalnej w Polsce stronie internetowej ivibet.pl.
Domena już kilkukrotnie została zmieniona, ponieważ poprzednie adresy były blokowane przez Ministerstwo Finansów.
„Witryna hazardowa ivibet została zidentyfikowana jako nielegalnie oferująca gry hazardowe na terytorium Polski. 13 października 2023 r. poniższe nazwy domen zostały zablokowane i wpisane Rejestru domen oferujących gry hazardowe niezgodnie z ustawą o grach hazardowych i zablokowane.
Nazwy domen: ivibet.com, ivibet.io, ivibet.vip, ivibets.org, ivibet1.com, ivibet2.com, ivibet3.com, ivibet4.com, www.ivibet.io, www.ivibet.com, www.ivibet.vip, www.ivibets.org, www.ivibet1.com, www.ivibet2.com, www.ivibet3.com, www.ivibet4.com” – odpowiedziało nam MF.
Ministerstwo walczy z nielegalnymi operatorami, jednak oni nadal są w stanie obejść przepisy. Bukmacher obecnie funkcjonuje w Polsce pod domeną „iviwinbet.com”.
„Każdy wpis do Rejestru poprzedzony jest identyfikacją i analizą. W przypadku potwierdzenia nielegalnych treści, z takiej strony zostaje zabezpieczony materiał dowodowy. Decyzję o umieszczeniu domeny w Rejestrze podejmuje minister właściwy do spraw finansów publicznych albo wyznaczony przez Ministra Finansów Naczelnik Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu. Z kolei strony internetowe zostają zablokowane przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych nie później niż w ciągu 48 godzin od wpisu do Rejestru” – przekazało nam Ministerstwo Finansów.
Dowiedzieliśmy się, że w rejestrze domen zakazanych znajduje się już ich ponad… 43 tysiące.
„Krajowa Administracja Skarbowa na bieżąco monitoruje sieć Internet i identyfikuje przypadki nielegalnego urządzania gier hazardowych, bezprawnego reklamowania lub promowania hazardu. Wyrazem tych działań są systematycznie dokonywane wpisy do Rejestru domen, który zawiera już ponad 43,9 tys. nazw domen internetowych” – poinformowało MF.