Loterie 26 lutego 2020

Lotto – jak sprawdzić czy wygraliśmy?

Czasem kupujemy kupon w kolekturze i nie mamy możliwości obejrzenia losowania na żywo. Wtedy pojawia się pytanie: „jak sprawdzić czy wygrałem?”. Jednym z rozwiązań jest ponowna wizyta w kolekturze i sprawdzenie kuponu na miejscu. Jakie są inne możliwości?

Wynik losowania, oprócz kolektury, dostępny jest często w prasie lokalnej. Dla osób, które nie czytają gazet, rozwiązaniem będzie sprawdzenie wyniku na stronie internetowej Lotto. Jak to zrobić?

  1. Wejdź na Lotto.pl
  2. W pasku na górze strony wybierz grę, która Cię interesuje.
  3. Pod ostatnimi wynikami znajdziesz przycisk „zobacz wszystkie wyniki”.
  4. Pojawi się zakładka „wyniki i wygrane”. Możemy odnaleźć nasze losowanie na liście i sprawdzić, które cyfry były tymi szczęśliwymi. Opcja „zobacz wygrane” pozwala na wyświetlenie liczby wygrywających kuponów.
  5. Jeśli data naszego losowania nie znajduje się na liście, możemy skorzystać z opcji „wyszukaj wyniki” albo „sprawdź wygrane”
  6. „Wyszukaj wyniki” wyświetli wylosowane liczby po podaniu konkretnej daty losowania.
  7. W opcji „Sprawdź wygrane” musimy zaznaczyć nasze liczby z kuponu, wpisać datę losowania i liczbę losowań, a następnie kliknąć na „szukaj”. System wyświetli nam wyniki z danego dnia, od razu zaznaczając pokrywające się liczby i obliczając wygraną.

Sprawdzenie kuponu w kolekturze to tylko jedno z rozwiązań na zapoznanie się z wynikami losowania. Bardziej wygodną opcją bez wychodzenia z domu jest sprawdzenie wyników na stronie internetowej Lotto. System porówna nawet nasze postawione liczby z tymi wylosowanymi, abyśmy w łatwy sposób mogli otrzymać informacje o wygranej.

W przypadku zakładów kupionych online, jeśli na naszym kuponie padnie wygrana, gracz dostanie powiadomienie, a środki (jeśli wygrana jest poniżej wartości 2280 zł) zostaną automatycznie dopisane do naszego konta na stronie Lotto.