Loterie 23 maja 2024

LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski startuje już 3 czerwca!

autor: redakcja
Już 3 czerwca rozpocznie się cykl 14 zawodowych turniejów rangi International Tennis Federation (ITF World Tennis Tour) rozgrywanych w Polsce. Partnerem Tytularnym LOTTO PZT Polish Tour – Narodowego Pucharu Polski jest LOTTO, a Partnerami Głównymi są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile.

LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski to bez wątpienia jeden z najważniejszych projektów Polskiego Związku Tenisowego. W tym roku zostanie rozegrany już po raz szósty i cały czas rośnie w siłę! W tym roku zagramy rekordową liczbę turniejów. Rozwijając Tour i zwiększając znaczenie międzynarodowych turniejów rozgrywanych w Polsce, między innymi poprzez podnoszenie ich rangi (np. Gdańsk, Bydgoszcz), stale zwiększamy możliwości zdobywania rankingowych punktów przez polskie zawodniczki i polskich zawodników, którzy pozostając w kraju, nie ponoszą tak dużych kosztów udziału w turnieju, jak to ma miejsce za granicą. Tour to jedna z najlepszych szans na rozwój sportowy. A dla najlepszych juniorek i juniorów utrzymujemy turnieje mniejszej rangi, tak zwane 15-tki. To właśnie dzięki nim czołowe juniorki i czołowi juniorzy mają największe szanse powalczyć o jak największą liczbę punktów. To, że tour będzie tak mocnym punktem w tegorocznym kalendarzu PZT, zawdzięczamy m.in. wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, marce LOTTO – Partnerowi Strategicznemu PZT i marce T-Mobile – Partnerowi Głównemu Touru – powiedział Dariusz Łukaszewski, Prezes Zarządu Polskiego Związku Tenisowego.

Marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy, jest największym mecenasem polskiego sportu i kultury, a od kwietnia br. jest Partnerem Strategicznym Polskiego Związku Tenisowego, a LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski jest jednym z głównych obszarów tej współpracy.

Należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO z dumą wspiera LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Cieszymy się, że dzięki tym rozgrywkom wyrównujemy szanse polskich zawodników na zdobycie punktów rankingowych, tak bezcennych w zawodowym tenisie. Z przyjemnością będziemy obserwować te międzynarodowe zmagania na polskich kortach – powiedział Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego Rafał Krzemień.

Pierwszy turniej w ramach LOTTO PZT Polish Tour 2024 rozpocznie się już 3 czerwca w podwarszawskich Kozerkach (koło Grodziska Mazowieckiego). Wszystkich imprez w tym cyklu zostanie rozegranych aż 14, z czego 6 kobiecych i 8 męskich. Ich gospodarzami będzie 11 polskich miast. A Partnerem Głównym „narodowego Touru” został T-Mobile.

W T-Mobile chcemy towarzyszyć naszym klientom na każdym kroku. Łączymy ich ze wszystkim, co dla nich ważne z pomocą nowoczesnych technologii, jednak w tym przypadku chodzi o znacznie więcej niż innowacje same w sobie. Chcemy dostarczać niezapomniane chwile, które pozostaną z nimi długo. Taką wyjątkowość niosą emocje sportowe, zwłaszcza w przypadku uwielbianego w Polsce tenisa. Dlatego nie wahaliśmy się, by zostać Partnerem Głównym LOTTO PZT Polish Tour – podkreśla Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

W 2024 roku w Polsce zostanie rozegranych w sumie około 50 międzynarodowych turniejów rangi ITF World Tennis Tour, ITF Juniors czy Tennis Europe. Ważnymi punktem w kalendarzu będzie organizowany przez PZT turniej WTA 125, który odbędzie się na kortach Legii w dniach 21-27 lipca.

W tym roku powiększyła się liczba turniejów kobiecych rozgrywanych w ramach LOTTO PZT Polish Tour, bo będzie ich aż sześć. Już w czerwcu w Gdańsku będzie się turniej ITF W35, a w sezonie wakacyjnym 15-tysięczniki w Kozerkach i Krakowie, a w sierpniu kolejna już edycja imprezy w Bydgoszczy tym razem rangi ITF W35 oraz największy ITF z pulą nagród 50 tysięcy dolarów w Bytomiu. Udział w tym cyklu ma też nasz klub BKT Advantage Bielsko-Biała, bo w sierpniu zorganizujemy dwie „15tki” dla pań i dla mężczyzn. Głównym celem organizacji turniejów ITF jest dawanie szans na zdobywanie punktów rankingowych polskim zawodniczkom i zawodnikom oraz wspieranie utalentowanej młodzieży „dzikimi kartami” – powiedziała Aleksandra Musiał, Członkini Zarządu PZT.

Ważne miejsce w kalendarzu zajmą też 98. LOTTO Narodowe Mistrzostwa Polski, które po kilku latach rozgrywania na kortach Górnika Bytom zagoszczą tym razem na obiekcie Centrum Szkoleniowego PZT w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim.

Organizowane przez PZT 98. LOTTO Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, zostaną rozegrane w dniach 15-21 lipca w obiekcie tenisowym w Kozerkach pod Warszawą. Po raz pierwszy walka o tytuły będzie się toczyć na kortach twardych, a pula nagród wyniesie 200 tysięcy złotych. Rywalizować będą kobiety i mężczyźni, a jednocześnie rozgrywane będą Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach. Także zapraszamy na to ważne wydarzenie, które odbywać się będzie ze wsparciem Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także Partnera Tytularnego LOTTO, który został Partnerem Strategicznym Polskiego Związku Tenisowego – powiedziała Daria Sulgostowska, Członkini Zarządu PZT.

W dniach 13-14 września ważny mecz w rozgrywkach Pucharu Davisa z Koreą rozegra męska reprezentacja Polski. Stawką będzie powrót do światowej elity po ponad 10-letniej przerwie.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz