Ogolna 21 listopada 2022

Lottomatica przejmie włoskiego operatora za 310 mln euro

autor: Mateusz Mazur
Lottomatica wyraziła zgodę na przejęcie włoskiego operatora zakładów sportowych online i kasyna Betflag za 310 mln euro (270 mln GBP / 322 mln USD).

Finalizacja w najbliższych dniach

W ramach umowy, w której pośredniczyła spółka zależna Lottomatica GBO, operator przejmie niebawem 100% kapitału zakładowego Betflag. Firma poinformowała, że ​​spodziewa się sfinalizować przejęcie w najbliższych dniach, a cała kwota zakupu zostanie zapłacona w dniu finalizacji transakcji. Nie oznacza to jednak braku zapisów o opłatach warunkowych. Kolejne 50 milionów euro może bowiem zostać wypłacone w 2024 r., w zależności od wyników finansowych Betflag w roku kalendarzowym 2023.

– Transakcja pozwala Grupie Lottomatica skonsolidować swoją obecność na rynku włoskim, w szczególności wzmacniając jej pozycję w sektorze gier kasynowych online i stanowi kluczowy kamień milowy w strategii budowy wielomarkowej grupy, mającej na celu zapewnienie pełnego pokrycia różnych klastrów graczy – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Lottomatica

Betflag, która nadal będzie odrębną i autonomiczną marką ma dodatkowo wzbogacić portfolio marek grupy, dzięki połączeniu odpowiedniego know-how z doświadczeniem.

Pierwsze przejęcie

To pierwsze przejęcie Lottomatica, odkąd stała się ona samodzielnym biznesem. Grupa została utworzona, gdy międzynarodowa spółka IGT zajmująca się grami sprzedała w maju 2021 r. swoje operacje B2C pod marką Lottomatica grupie Gamesnet.

Na początku tego roku, po ogłoszeniu wyników za I półrocze, dyrektor finansowy Lottomatica Laurence van Lancker powiedział, że operator rozważy możliwość przejęcia, ale tylko wtedy, gdy dostrzeże odpowiednią okazję: – Aktywnie monitorujemy rynek, oceniając te aktywa z takim samym podejściem, jakie ustaliliśmy wcześniej – zapowiedział wówczas.

Dodaj komentarz